Sony'den ''Venom'' Filmi Geliyor!

4
3
2
1
1
Spider-Man'i yeniden Marvel Sinematik Evreni'ne şutlayan Sony'nin süper kahramanlarla işi bitmiş değil. Sony, hiç beklemediğimiz bir hamle ile geliyor.
Uzun süre önce Spider-Man'in haklarını Marvel'dan satın alan Sony, başrolünde Tobey Maguire'nin bulunduğu muhtemeşem bir ''Spiderman'' üçlemesine imza atmıştı (her ne kadar üçüncü film hayal kırıklığı yaratsa da).

Ardından Marvel, kendi başına sinamada patlamaya yaşayınca Sony'de Spiderman'i yeniden oyuna sokmak için doğru zamanı bulduğunu düşündü ve bu sefer Andrew Garfield ile ''Amazing Spider-Man'' serisine imza attı. Daha doğrusu atar gibi oldu.Zira ilk filmi ile ortaya iyi bir iş koyan Sony, buna karşın ikinci filmde beklediğini alamadı, birde üstüne ciddi zarar etti. Aslında bu durum Sony'nin planında yoktu. Çünkü Sony, ikinci film henüz vizyona girmeden önce bir ''Sinister Six'' bir de ''Venom'' filmini gündemine almış, hatta ''Amazing Spider-Man 3'' bile resmiyet kazanmıştı.

Fakat ikinci film bir nevi serinin fişini çekmiş oldu ve sonunda Sony inat etmeyi bırakıp Spider-Man'in haklarını yeniden Marvel'a verdi. Daha doğrusu ''ortaklaşa kullanalım'' mantığında bir anlaşma oldu diyebiliriz. Artık Spider Man, ait olduğu yere yani Avengers abilerinin yanına dönebilecekti. Tabi bu durum, Sony'nin Spider Man'e dair gelecekte düşündüğü bütün planları da suya düşürdü.Performansı ile başarılı bulunan Andrew Garfield, Maguire'in ardından kostümü devreden ikinci isim olmuş ve Spider Man olma görevi, çizgi romanlardaki havayı yansıtsın diye çok daha genç birine gitmişti; Tom Holland.Şimdi buraya kadar olan kısım, Spider Man'in beyaz perdedeki yolculuğu ile alakalı. Ancak bu yolculukta biraz ''kaybeden'' damgası yemiş olan Sony, kolay kolay pes edeceğe benzemiyor. Ciddi kaynaklardan gelen söylentilere göre Sony, ''Venom'' filmini yapmak için kolları yeniden sıvamış durumda.

Aslında Sony, 2007 yılında ''Spiderman'' serisinin 3. filminde Venom konusunu işlemişti. Yani Venom, karakter olarak Sony'nin yakından tanıdığı bir karakter. Ancak işin ilginç olan kısmı, Sony'nin Venom filmini Spider-Man'den bağımsız olarak yapmayı düşünmesi.

THR'nin yer verdiği habere göre Sony, Venom'u yeni Spider-Man'i yapabilir. Peki bu ne demek oluyor? Şimdi olay şu şekilde; Sony isterse yeni Venom filminde Tom Holland'ı Spider-Man olarak oynatabilir. Hatta Marvel'ın da bir bağlamda işine gelir. Ancak bu durumda Venom da Marvel Sinematik Evreni içine adımını atmış olacaktır.İşte Sony, bu durumu istemiyor. Sony, Venom'un originini bir güzel elden geçirerek yüzeysel olarak benzer, fakat temelinde bambaşka bir Venom hikayesi ile karşımıza çıkabilir. Hatta Sony'nin bir filmle kalmadan ziyade bir Venom serisi yapacağı söylenmekte. Yani uzun lafın kısası Sony Marvel'a ''tamam al Spider-Man senin evreninde olsun, bana Venom yeter'' diyerek bambaşka bir çizgi roman uyarlaması ile karşımıza çıkacak.

Tabi hala Sony ile Marvel'ın bu filmi ortaklaşa yapma ve Venom'u Marvel evrenine dahil etme gibi durumların da olabilitesi yüksek. Ancak bahsettiğimiz şekilde Sony, bambaşka bir Venom ile karşımıza çıkarak, Marvel'dan bağımsız yepyeni bir işe imza atarsa, işte o zaman karşımıza muazzam bir iş çıkabilir gibi geliyor.Bu arada Sony'nin bu yeni Venom filmi/filmleri için Deadpool'dan büyük bir gaz aldığı da söylenmekte. Yani ''Sony, R-Rated olan ve diğer karakterlere göre sinema bazında az bilinen Deadpool'un elde ettiği başarıdan oldukça etkilenmiş ve 'elimde Venom gibi bir canavar var, bende bir anti-hero olayına el atayım' demiş'' diyorlar. Kim diyor? Aha bu abiler.

 Gerçi Spider-Man olmadan Venom nasıl olacak orası da ayrı bir konu ancak Sony'nin elbet bir planı vardır. Son olarak Sony'nin Edge of Tomorrow’un yazarı Dante Harper ile anlaştığını ve filmin yapımcı koltuğunda Avi Arad - Matt Tolmach ikilisini göreceğimizi de belirtelim.
4
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
3
2
1
1