• Anasayfa
  • Sinema
  • Spectre Filmindeki Patlama Guinness Rekorlar Kitabına Girdi!

Spectre Filmindeki Patlama Guinness Rekorlar Kitabına Girdi!

0
0
0
0
0
Spectre Filmindeki Patlama Guinness Rekorlar Kitabına Girdi!
Film tarihininde devasa yapıların tuzla buz olduğu patlamalar görmeye alıştık. Ancak bu patlamalar içinde artık bir rekor sahibi var.
Dünyaca ünlü ajanımız James Bond'un bir kült haline gelen filmlerinin sonuncusu olan Spectre vizyona girmiş durumda. Vizyon tarihi üzerinden sadece iki hafta gibi bir süre geçmesine rağmen, şimdiden 300 milyon doları geçen bir hasılat elde etmeyi başaran film, ayrıca elde ettiği bir başarı ile de adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırmış durumda.

Daniel Craig'in başrolde olduğu -ve muhtemelen de son kez James Bond olarak karşımıza çıktığı- filmin yönetmeni Sam Mendes, zaten aksiyonu bol, vurdulu kırdılı sahneleri tüm doğallığıyla çekmeyi seven bir yönetmen olarak bilinmekte. İşte bu yönünü son filmine de yansıtmak isteyen Mendes, Fas'ta gerçekleştirilen sahne için de efsane bir sistem kurarak rekorun altına imzasını atmış.

8 bin 418 litre yakıt ile 33 kilogram patlayıcının kullanıldığı sahne, bu malzemeler sayesinde sıradan bir patlama sahnesinden ''film tarihinin en büyük patlama sahnesi''ne dönüşmüş. Uzun ve detaylı bir çalışmanın ardından kurulan sistem, gerçekten de efsane olmuş.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0