Star Wars 7 Çekimleri Başlıyor Mu?

1
0
0
0
0
Star Wars 7 Çekimleri Başlıyor Mu?
Star Wars Episode VII (Yıldız Savaşları Bölüm 7) gösterim tarihi ve çekim takvimi ile ilgili detaylı bilgileri geçtiğimiz gün filmin yönetmenliğini üstlenen J.J. Abrams yaptığı açıklamada söyledi.
Adını ilk Alias isimli diziyle duyuran ve ardından Lost ile büyük hayran kitlesi elde eden J.J. Abrams, 2012'de Lucasfilm'i satın alan Disney tarafından yeni çekilecek Star Wars üçlemesinin yönetmenliğine getirilmişti.

Çocukluk hayali olan Star Wars serisi yönetmenliği için kollarını sıvayan J.J. Abrams, uzun süredir senaryo üzerinde çalışıyordu. 1980 ve 1983 yıllarındaki Yıldız Savaşları filmlerinin de senaryo ekibinde görev alan Lawrence Kasdan ile birlikte çalışan Abrams, önceki gün yeni Star Wars filminin senaryosunun tamamlandığını açıkladı.

Kadronun henüz şekillenmemiş olmasına rağmen serinin önceki filmlerinde rol almış oyuncular da yeni seride rol almak için istekli olduklarını belirtmişlerdi. Ancak henüz kadroda herhangi bir kesinlik yok.

Star Wars Episode VII olarak lanse edilen ismin de henüz ne şekilde değişeceği belli değilken, çekim başlangıç tarihini de J.J. Abrams USA Today'e yaptığı açıklamalarla belirtti.
 

 Star Wars 7 Ne Zaman Gösterime Girecek?

Abrams, filmin senaryosunun hazır olduğu dışında bir kadro ya da detaylı takvim bilgisi paylaşmazken çekimlerin başlangıç tarihi olarak Mayıs 2014 belirlenmiş durumda. Abrams, önümüzdeki günlerde İngiltere'ye giderek filmin önprodüksiyon aşamalarını tamamlamaya çalışacak.

Star Wars Episode VII'nin gösterim tarihi ise 18 Aralık 2015 olarak daha önceden belirlenmişti. Film, Disney'in 2012'deki Lucasfilm satın almasından sonraki ilk filmi olacak. Disney, Lucasfilm'i ve tüm haklarını 4.05 milyar dolara satın almıştı.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0