Star Wars'un Yeni Filmi Sosyal Medyayı Salladı

2
0
0
0
0
16 Aralık 2016 tarihinde vizyona girmesiyle aylardır konuşulan Yıldız Savaşları'nın sosyal medya konusu olması böylelikle tavan yaptı.
Sosyal medya ortamı her ne kadar eğlenceli olsa da aynı zamanda bazı durumlarda oldukça sıkıcı olabilir. Örneğin bir önemli maç sırasında (özellikle derbilerde) sosyal medyada yoğun olarak o maçın konuşulması futbol ile alakası olmayan ya da ilgi duymayan kullanıcılar için sinir bozucu bir ortama dönebiliyor.

İşte buna en güzel örneklerden biri olarak yaşanan Star Wars filminin 16 Aralık'ta yayınlanmasıyla son birkaç aydır Star Wars ile yatıp Star Wars ile kalkan tayfanın sosyal medyayı ele geçirmesine yol açtı.Bu noktada sosyal medya analiz şirketi olan Somera tarafından yayınlanan verilere göre son bir ay içinde 126.521 kere konuşulan Star Wars, 68.306 farklı kullanıcı tarafından konuşulmuş. Filmin vizyon tarihine son 2-3 gün kala tavan yapan konuşmalar filmin vizyona girmesiyle beraber adeta coşmuş. Bu süreçte en fazla konuşulan karakter Yoda iken, bu film dünyanın %52'lik gibi ciddi bir oranıyla Amerika'da en çok konuşulmuş. İlk 10'da ise Türkiye yok.

Bu film ve sosyal medyaya etkisi hakkında detaylı inografiği ise aşağıda görebilirsiniz;

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0