Steven Spielberg 360 Derecelik Sanal Gerçeklik Filmi Yapıyor!

0
0
0
0
0
Dünyanın en ünlü yönetmenlerinden biri olan Steven Spielberg, günümüz teknolojisi olan sanal gerçekliğe uyumlu film yapacak!
Bundan yıllar önce birçok kişi filmler noktasında 3D'ye yaptığımız geçiş sırasında "Vay be" diyerek hayranlıkla takip ettiğimiz teknoloji artık sıradanlaştı. Aynı zamanda oyunlar konusunda ise "sanal gerçeklik" ya da popüler adıyla VR konusu ise iyice dikkat çekiyor. Oyunun direkt olarak içinde ve karakteri olarak oynayabildiğiniz bu deneyim 3 boyutlu deneyimin de önüne geçti.

Peki ya bu sanal gerçekliği sinemaya taşınsa nasıl olur? Sanal gerçeklik gözlükleriyle 360 derecelik bir film takibi? İşte bu kısa süre içinde gerçekleşecek. Hem de sinema sektörünün en iyi yönetmenlerinden olan Spielberg imzası ile!Virtual Reality Company (VRC) tarafından yapılan açıklamayla sanal gerçeklik cihazlarına özel bir film için Steven Speilberg ile anlaştıklarını duyurdu. Fakat filmin sinemaya çıkışı ise olmayacak. Çünkü film sadece sanal gerçekliğe yönelik olacağı için haliyle sadece sanal gerçeklik cihazları tarafından takip edilmeli. Bu desteği de hiçbir sinema salonu vermediği için muhtemelen Film Google Play Filmler, Oculus Store vb ortamlarda satışa çıkacak ve siz filmi satın alarak evinizde görüp gölebileceğiniz en sağlam film deneyimini yaşayacaksınız anlamına geliyor.

Açıkcası heyecanla beklenecek bir yapım olacağı kesin olan filmde Spielberg imzasının da bulunacak olması ayrı bir kıymetli bir film yapacak. Şu anda filmin konusu ve hatta türü hakkında bir bilgi yok, Ancak olur da bir korku filmi çıkarsa ortaya harbiden efsane olmaz mı? (Jaws, Jurassic Park falan da hoş olur bu arada)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0