Suicide Squad'tan İlk Fragman Geldi!

0
0
0
0
0
DC Comics'in Marvel sinema evrenine aduket yapmayı amaçladığı, 2016'da vizyona girecek bir diğer önemli filmi Suicide Squad'ın resmi fragmanı geldi.
Dün San Diego Comic Con etkinliği kapsamında Batman V Superman: Dawn of Justice fragmanını resmi olarak sunan DC Comics (daha doğrusu Warner Bros.), bugün de yine 2016'nın en fazla merakla beklenen bir diğer filmi Suicide Squad'ın fragmanını sundu. ( BvS fragmanı ve detaylı analiz bu haberimizde)

Aslında fragman dün kamera çekimi olarak internete düşmüştü, ancak tost makinesiyle çekilmiş bir videoyu koyup da haber yapmak istemedik. Neyse ki Warner Bros. bizi daha fazla meraklandırmadan videoyu YouTube'da paylaştı.

Şimdi, tıpkı dün BvS'nin fragmanında yaptığımız gibi öncelikle size videoyu sunalım, sonrasında ise videodan çıkarımlarımızı ve yorumlarımızı yapalım. İşte Suicide Squad'ın ilk fragmanı:
 

Evet, fragman bu şekilde. Aslında bütün heyecanımı tutarak haberi yapmak istiyorum ama; JOKER NASIL JOOKEER? Fragman genel olarak Margot Robbie'ye yani Harley Quinn'e odaklanmış. Zaten Joker'imizden sonra en fazla üzerinde durulan, merak edilen karakter de şüphesiz Harley Quinn. Bu arada fragmanın akışına bakılırsa, daha doğrusu fragmandan çıkarılacak konu ele alınırsa, 'Batman: Assault on Arkham' animasyon filmini izleyenler, ufak çaplı bir flashback yaşayacaktır. Çünkü ekibin toplanış şekli ve bir bakıma amacı, sanki oradakiyle aynı gibi.

Aslında açık konuşmak gerekirse, biraz havada kalan bir fragman olmuş diyebiliriz. Yani dün yayınlanan BvS fragmanı gibi öyle çuval dolusu bir olayı yok. Öne çıkan şeyleri ele alacak olursak; bir defa film, tıpkı BvS fragmanından çıkardığımız gibi bir geçmişe sahip olacak. Yani Joker'i de, Deadshot'ı da, Harley'si de uzun süredir ortalıkta olan karakterlermiş gibi yansıtılacak. Yani uzun lafın kısası, film karakterlerin detaylı origin'lerinden çok, oluşan ekibin origin'ini ele alacak.Birkaç hafta önce Ben Affleck'i Batman kostümünde, Joker'in sürdüğü araç üstünde gezinirken görmüştük. Yani Batman'in filmde ortaya çıkacağı zaten biliniyor. Bu durum da, dün yayınlanan BvS fragmanından sonra bende bazı şeylerin yerine oturmasını sağlıyor.

Şöyle ki, BvS fragmanında da fazlasıyla konuşmuştuk, yeni sinema evreninde karşımıza oldukça acımasız, oldukça psikopat bir Joker çıkacak. Robin'in ölmesi bunun göstergesi zaten. Fragmanın sonunda Joker'in ''Seni öldürmeyeceğim. Sadece canını yakacağım. Hem de çok kötü şekilde.'' dediği kişinin Robin olma olasılığı oldukça yüksek. Yani film, Batman'le Superman'in karşı karşıya geldiği zamandan epey önce olan bir zaman diliminde geçiyor diyebiliriz (çünkü Batman hala aktif).Şimdi karakter performanslarını ele alırsak, zaten fragmanda Harley Quinn ve Joker dışında izleyiciyi heyecanlandıran birşey olduğu söylenemez. Margot Robbie'nin Harley Quinn olacağı kesinleştiği gün, bütün DC Comics fanları halay çekecek konuma gelmişti. Fragman da bu kararın ne denli yerinde olduğunu göstermekte. 

Gel gelelim Joker'e. Jared Leto ilk açıklandığında herkes bir ''acaba?'' dedi. Leto'nun ne denli iyi bir oyuncu olduğunu ve rolüne kendini ne kadar kaptıran biri olduğunu bildiğimden, ben kendisinden oldukça emindim. Sonrasında ise yönetmen David Ayer tarafından Twitter'da Leto'nun Joker'ine ait ilk görsel yayınlanmıştı. Garip surat makyajı, dövmeler, kaplama dişler falan. Böyle bir Joker karşısında herkes ''bu nedir yaaa?!!'' olmuştu. Ancak yine ben, bu haberimizde de açıkladığım gibi beğenmiştim.

İnsanların Leto'nun Joker'ine ısınamamasının en büyük sebebi Heath Ledger. Çünkü Ledger reis, Nolan'ın Dark Knight'ında öyle bir performans ortaya koydu ki... Yani bir kişi de çıkıp Ledger'ın performansına ''eh işte'' diyemez (gerçi bazı sitelerde 1-2 uzman eleştirmen arkadaş var, ne olsa beğenmeyen, tatmin olmayan, dünyada tek çizgi romanı kendisi okuduğunu sanan falan... neyse).
 

Bu sebeple Leto'nun Joker'ine çekinerek yaklaşabiliriz ancak, açık konuşmak gerekirse Leto'nun Joker'i, asıl Joker profiline daha uygun. Birde ortada Batman faktörü var.Christian Bale'in Batman'i müthişti. Ancak onun kafa tuttuğu en üst seviye kişi Bane'di. Burada söz konusu, Superman'e bile bir nebze korku salacak bir Batman. Bale'in Batman'i bu havayı veremezdi. Dolayısıyla karşısındaki Joker de ona uygun bir Joker olmalıydı. Tabi bu durum ne Bale'in Batman'inin, ne de Ledger'ın Joker'inin muazzam, muhteşem, inanılmaz olduğu faktörünü değiştirmiyor.

Leto'nun Joker'i ise, bakın ben buraya yazıyorum, siz de bir kenara yazın, herkesin korktuğu, çekindiği, ne yapacağı belli olmayan, aşırı derecede zalim bir Joker olacak. Zaten gerek yönetmen Ayer'in, gerekse film setinde bulunarak Leto'nun performansına şahit olanların söyledikleri de, bu durumu bir nevi doğruluyor. Evet bizim diyeceklerimiz bu kadar. Suicide Squad, 5 Ağustos 2016'da vizyonda olacak. Önceki yazıda söylediğimi tekrarlamak istiyorum; 2016'yı beklemek çok koyuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0