Süper Kahramanların Kapıştığı En İyi 10 YouTube Videosu

0
0
0
0
0
Süper kahramanlar birbirleri ile mücadele etse nasıl olurdu, kim kazanırdı diye mutlaka düşünmüşsünüzdür. Belki bu videolardan biri, bir nebze de olsa merakınızı giderebilir.
Hepimizin en büyük meraklarından biridir; süper kahramanlar birbirleri ile mücadele etse kim kazanır? Gerçi gerek çizgi romanlarda gerekse filmlerde zaamn zaman bu merakımız gideriliyor. Ancak asıl merak edilen, birbirlerinden farklı yapılar içinde olan kahramanların mücadeleleri.

Şöyle ki; örneğin Avengers filminde az da olsa Thor ile Hulk'un kapışmasını görmüştük. Ancak iş Superman ile Hulk'a geldiğinde, olay değişiyor. Malum biri Marvel'ın bir diğeri ise DC Comics'in karakteri. İşte bu duruma bir çözüm gertirmek ve çizgi roman hayranlarının meraklarını bir nebze de olsa gidermek isteyen YouTube kanalı ''Batinthesun'', çok güzel bir proje gerçekleştirmiş.YouTube ve Facebook üzerinde kullanıcılara çeşitli karakterler sunan Batinthesun, en fazla istenen iki karakteri, son derece kaliteli şekilde mini videolarla kapıştırıyor. Kazanacak karakter de yine yapılan oylama sonucuna göre belirleniyor. Aslında Batinthesun ''Super Power Beat Down'' adındaki bu olayı epeydir yapmakta. Ancak bilmeyenleriniz, görmeyenleriniz için söylüyorum; alın çerezinizi, içeceğinizi oturun izleyin (Bu arada videoları hepsi için bir uzun, bir de kısa versiyon bulunmakta. Ben bilerek uzun versiyonları seçtim, çünkü -her ne kadar ingilizce olsa da- videonun başında, karakterler hakkında detaylı bilgilere sahip bazı uzman diye tabir edebileceğimiz kişiler, hangi karakterin neden daha avantajlı olduğu gibi bilgiler paylaşıyor. Yani video başladığında konuşmaları dinlemek istemezseniz, 2-3 dakika sonrasına geçiş yapıp, direkt kapışmaya geçebilirsiniz).

İşte Batinthesun tarafından yapılmış, en iyi süper kahraman dövüş parodi videoları:
 

 BATMAN vs WOLVERINE

Aslında Batman'in herhangi bir karakter ile kıyaslanmasına karşıyım. Çünkü o Batman. Yani Batman süper kahramanlar dünyasında öyle bir yer edindi ki, karşısına kimi koyarsanız koyun ''ya öyle de adam Batman'' diye bir içimizden geçiriyoruz. Ancak Batinthesun, olaya kullanıcı oylar sonucu yaklaştığı için, sonuç ne olursa olsun; Batman en iyisidir! Tabi Wolverine'in de hakkını yemeyelim. Logan'ın yeri de ayrıdır.
 


 

 NIGHTWING vs GAMBIT

Aslında Gambit gibi üst seviye bir mutantın karşısına Nightwing'i çıkarmak ne kadar doğrudur orası tartışılır. Ancak Nightwing'in Batman faktörünü göz önüne alırsak (malum kendisi Batman'in evlatlığı ve ilk Robin), o zaman işler değişebilir (adam Batman çıkışlı boru değil)
 


 

 BATMAN vs DEADPOOL

En sevdiğim eşleşme diyebilirim. Batman gibi ciddiyet abidesi bir adamın karşısına Deadpool gibi bir manyağı çıkarmak müthiş olmuş. Hem Batman, Joker'in yokluğunu da çekmemiştir.
 


 

 KAPTAN AMERİKA vs MASTER CHIEF

Aslında biraz garip bir eşleştirme olmuş. Yani ben Cap'in karşısında Master Chief'i görünce hayal kırıklığına uğramadım dersem yalan olur. Tamam anlıyoruz, Halo efsane bir oyun serisi ama, insan ister istemez ''Cap. o kadar düştü mü ya?'' diye soruyor. Daha makul bir rakip olabilirmiş.
 


 

 PUNISHER vs RED HOOD

Müthiş bir eşleşme daha. Karakteristik özellikleri bakımından neredeyse birbirlerinin aynısı olan bu iki arkadaşın, aslında çok daha sağlam bir dövüş çıkarması beklerdim ancak olmamış. Bir tarafta Marvel'ın ''gerekmedikçe öldürmeyen'' kahramanlarının içinden sıyrılmış, ''önce öldür, sonra gerekip gerekmediğini düşün'' kafasındaki Punisher'ı, diğer tarafta Batman'in ''ben öldürmem'' mottosundan sıkılıp ''o zaman ben yaparım'' demiş olan Dc Comics'in Red Hood'u. Süper bir eşleşme olmuş.
 

 

 BATMAN vs DARTH VADER

Bu eşleşme hakkında hiçbir yorumda bulunmak istemiyorum. Videonun konu bakımından ele alınış şeklini de bir türlü sevemedim. Ancak, bizde son derece büyük Star Wars hayranıyız da, Batman'in karşısında Darth Vader... Yok. Olmaz. İmkanı yok.
 


 

 WOLVERINE vs PREDATOR

Güzel bir eşleşme olmuş. Hani şu Wolverine'e sürekli olarak animal (hayvan), animal deniyor ya, işte bu video da o Wolverine'in içindeki hayvana güzel bir hitap olmuş. Predator da ''hayvan'' diye tabir edilebilir o yüzden eşleşme o bakımdan iyi. Ancak Wolverine'e neredeyse hakaret olmuş çünkü; Wolverine kiim, Predator kim?... 
 


 

 WHITE RANGER vs SCORPIONS

Öncelikle bu video ile White Ranger'a hak ettiği değeri verdikleri için Batinthesun'a teşekkür etmek lazım (gerçiteşekkürü oyları verenler hak ediyor aslında da neyse). Malum Power Rangers bizim çocukluğumuzun televizyon şovu olduğundan, Rangers'lara yaklaşım da çocukça oluyordu ancak işin aslı ölye değil, ki video da bu durum çok da güzel şekilde aktarılmış. Bir diğer taraftan Scorpions'u da çok severim ancak, benim de oyum White Ranger'dan yana.
 


 

 GANDALF vs DARTH VADER

Videoyu yapana ayrı, oy verene ayrı, sonucu doğru bulana ayrı bir ''yuh'' demek istiyorum. Çünkü videoda ele alınan Gandalf, Peter Jackson'ın beyazperdeye aktardığı Gandalf. Arkadaş, hiç mi kitabını okumadınız? O Gandalf öyle filmdeki gibi ''tırt'' bir durumda değil. Ring of Fire'ın taşıyıcısı, Balrogları tokatlayan, ta Melkor zamanından beri Orta Dünya'nın koruyucusu olan, bizzat Eru tarafından gönderilen, neredeyse yarı tanrı olan Gandalf... Ama işte popüler kültür böyle birşey. Neyse. 
 


 

 SUPERMAN vs THOR

Bu eşleşmeyi bilerek en sona bıraktım. Yoksa en iyisi olduğundan falan değil. Aksine, bence en hayal kırıklığı yaratanı. Şimdi burada hangisi iyidir diye sorarsanız, yani doğru konuşmak gerekirse Superman daha ağır basmakta. Ancak bunun sebebi Thor'dan değil, Marvel'dan kaynaklanmakta. DC Comics'in Superman'e kattığı o ilahi olguyu, Marvel bir türlü Thor'a katamadı. Son birkaç senedir çizgi romanlarda Thor'dan çekinilmeye, korkulmaya yani kısacası Thor hak ettiği değeri bulmaya başladı ancak iş işten geçti. Çünkü aynı olayı DC Comics, başından beri Superman'e yapmakta. O yüzden bu videodaki Thor, bence olmamış. Neyse, bu olayın tartışması ciddi bir şekilde ele alınırsa sabaha kadar devam eder. Karar sizin.
 Evet videolar bu şekilde. Aslında hepsi yoruma açık. Yani ortada ''alın bu karakter bundan iyidir'' gibi bir kesinlik yok. Oylamaların sonuçları, videolara bu şekilde yansıdığından, sonucunu beğenmediğiniz video ya da videolar elbette vardır. Yorum olarak görüşlerinizi, düşüncelerinizi yazın, birlikte videolar ve karakterler üstünde duralım, tartışalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0