• Anasayfa
  • Sinema ve Dizi
  • Superman de Öldürür! Superman'in Çizgisinin Dışına Çıkıp Katil Olduğu 5 An!

Superman de Öldürür! Superman'in Çizgisinin Dışına Çıkıp Katil Olduğu 5 An!

6
1
1
1
0
Çizgi roman dünyasının en ''züpperi'' Superman'in de bir sınırı, bir kırılma anı var. İşte Man of Steel'in o sınırı geçtiği 5 an.
Artık Batman v Superman: Dawn of Justice filminin vizyona girmesine saatler kalmış durumda. İki efsane çizgi roman karakterinin karşı karşıya geleceği ve sonunda beyaz perdede Justice League ekibine kavuşmamızı sağlayacak filmi sizler gibi biz de büyük bir merak ile bekliyoruz.

Dün aynı haberin Batman versiyonunu yapmış ve Kara Şövalye'nin katil olduğu 5 önemli andan bahsetmiştik. Şimdi ise aynı olaya birde Man of Steel cephesinden bakalım dedik.

İşte Superman'in çizgisinin dışına çıkarak katil olduğu 5 an: 
 

 Zod'un Ölümü - Superman vol.2 #22


80'li yıllarda çoğu serisini yeniden ele alan DC, aynı şeyi tabiki Superman'e de yapmıştı. Bu yeni seride, tıpkı filmde olduğu gibi General Zod ve iki askeri Quex-Ul ile Zaora, Krypton'daki patlamadan kurtulur ve Superman'in başına pek çok bela açar.

Ancak Superman, Zod'un kalıcı olarak yok edilmesi gerektiğini anlayacak ve onunla askerlerini infaz etmek için kryptonite kullancaktır.

 

 Green Arrow'un Ölümü - Injustice Gods Among Us


Injustice serisinde kontrolü kaybeden var artık kötü tarafa geçen Superman, sonunda Batman'in her zaman korktuğu o adama dönüşmüştür; zalim, acımasız ve bütün dünyayı yok edebilecek adam.

İşte bu adamı durdurmak için Batman, Black Canary, Captain Atom, Catwoman ve Green Arrow, Superman'in ''Yalnızlık Kalesi''ne gizlice girer. Ancak Arrow, içeriden çıkmayı başaramaz ve Superman'e yakalanır. O andan sonra Arrow için kaçınılmaz son gelmiştir. Superman'in peş peşe salladığı yumruklar ile yavaş yavaş ölen Arrow'un son düşündüğü şey ise sevgilisi Black Canary'dir...

 

 Doomsday'in Ölümü - Superman vol.2 #75


Doomsday'in ölümü, hem 90'lı yıllara hem de çizgi roman dünyasına adeta sağlam bir darbe indirmişti. Zira DC Comics, o yıllarda iyice düşen, neredeyse dibi görme noktasına gelen çizgi roman satışlarını canlandırmak için oldukça radikal bir karar almıştı; Superman'i de öldürmek.

Bunu da yapsa yapsa Doomsday yapar diye düşünen DC, Superman ile Doomsday'i tam anlamıyla ölümüne kapıştırır. Metropolis'i yerle bir eden ve yüzlerce insanı öldüren Doomsday, önce Superman'i de sağlam bir benzetir. Ancak Man of Steel son bir hamle ile Doomsday'e ''fatality'' yapar. 

Bu final dövüşünün ardından önce Doomsday ölür, ardından da Superman, Lois Lane'in kollarında can verir. Tabi DC, ölen Superman'i bir süre sonra (sanırım bir sene aradan sonra) geri getirir.

 

 Joker'in Ölümü - Injustice Gods Among Us


Yıllarca Justice League üyelerinden ziyade sadece Batman ile uğraşan, zaten kafa yapısı ve psikopatlığı ile sadece Batman seviyesinde başa çıkılacak bir manyak olan Joker, Superman'e yönelik yaptığı muazzam plan ile adeta Man of Steel'in hayatını bitirmiştir. 

Superman'e resmen cehennemi yaşatan Joker birde bunun üstüne onunla bir güzel alay edince sonunda hakkı rahmetine kavuşur (aşağıda bahsedeceğim olaydan).

 

 Lois'in Ölümü - Injustice Gods Among Us


Injustice Gods Among Us'ın temelindeki önemli gelişmelerden biri olan olay, tam anlamıyla bir Joker klasiğidir dersek yanlış olmaz. Superman'i kryptonite ile harmanlanmış korku gazı ile bir güzel ''besleyen'' Joker, bir bağlamda Superman'in kafayı yemesine sebep olur. Lois'in Joker'in elinde olduğunu düşünen Superman hızla onun yanına gider.

Fakat Joker'in sebep olduğu korku gazı yüzünden Lois'i Doomsday olarak görür. Metropolis'i yerle bir etmesin diye de Doomsday'i alarak atmosferin dışına çıkarır. Ne var ki Superman kendine geldiğinde Lois'in cansız bedeni uzay boşluğunda sürüklenmektedir, hem de karnında Superman'in bebeği ile...

Tabi Joker'in planı burada bitmez. Metropolis'e dev bir bomba yerleştiren Joker, bombayı aktif edecek tetikleyici de Lois'in kalbine yerleştirmiştir. Superman istemeden Lois'i öldürdüğünde Lois'in kalbi duracak ve aktif hale gelen tetikleyici bombayı patlatarak Metropolis'i yok edecektir. Yani Joker, Superman'in elinde ne varsa almıştır. Sonrasında da zaten bu durum kendi sonu olur.
6
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
1
0