• Anasayfa
  • Sinema
  • Türkiye’nin ilk 3D Animasyon Filmi: Uzay Kuvvetleri 2911

Türkiye’nin ilk 3D Animasyon Filmi: Uzay Kuvvetleri 2911

3
0
0
0
0
Türkiye’nin ilk 3D Animasyon Filmi: Uzay Kuvvetleri 2911
M. Şahin Derun’un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinema tarihinde bir ilk olarak yerini almaya hazırlanan Uzay Kuvvetleri 2911’in son fragmanı hem film hakkında bilgi veriyor, hem de Türk sinemasındaki gelişmeleri gözler önüne seriyor.
 
M. Şahin Derun’un* yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinema tarihinde bir ilk olarak yerini almaya hazırlanan Uzay Kuvvetleri 2911’in son fragmanı hem film hakkında bilgi veriyor, hem de Türk sinemasındaki gelişmeleri gözler önüne seriyor.

Yapımı 3 yıl süren filmin ilk kez izleyici ile buluştuğu yer ise Türkiye değil. Film, Los Angeles Siggarph Görsel Efekt Fuarı ve İspanya’daki efekt fuarlarında gösterime sunuldu ve adından çokça söz ettirmeyi başardı.
 

 Kurtlar Vadisi'nden Uzaya


16 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan Uzay Kuvvetleri – UK 2911 adlı ilk Türk yapımı 3D animasyon filmi, Savanora isimli bir Türk uzay gemisinin mürettebatının başından geçenleri anlatıyor. Filmin ana karakteri de bu geminin kaptanı olan Murat Kaptan.

Seslendirmelerinin fragmandan duyduğumuz kadarıyla oldukça başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz Uzay Kuvvetleri – UK 2911’in kadrosunda bir de bazılarına çok tanıdık gelecek bir ses yer alıyor. Filmin ana karakteri Murat Kaptan’ı seslendiren aktör, Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterini seslendiren Umut Tabak

*M. Şahin Derun: Bir dönem Amerika'da yaşamış ve Star Trek'in (Uzay Yolu) de aralarında olduğu öneml ive büyük projelerde görev almış, yurda dönünce de yönetmenliğe soyunmuş ve Türk sinema tarihinin de ilk 3d animasyon sinema filmini bizlere sunmuş kişi. (M. da Michael, filmin Türkçe fragmanında Şahin Derun, İngilizce fragmanında [evet o da var] Michael Derun yazıyor)
 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0