​Vin Diesel Yeni Bir Süper Kahraman Rolü ile Marvel'a Dönebilir!

4
0
0
0
0
Groot ile Marvel evrenine adımını atan Vin Diesel, çok daha efsane ve kilit bir rolde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Marvel Sinematik Evreni'nin belki de en fazla soru işareti olan, buna rağmen en fazla patlamayı yapan filmi şüphesiz Guardians of the Galaxy'dir. Hatta bu durum Marvel tarafından da fark edilmiş olacaktır ki, normalde 2017'nin Ağustos ayında vizyona girecek olan ikinci film, aynı yılın Mayıs ayına çekilmişti.

Bunun ne anlama geldiğini daha önceki haberlerimizde belirtmiştik ancak tekrar hatırlatmakta fayda var; Marvel, filmlerin planlamasını yaptığı zaman en fazla bütçe ayırdığı ve buna karşılık en fazla gişe başarısı beklediği filmleri Mayıs ayında vizyona sokmakta. Her iki Avengers filmi ya da Captain America: Winter Soldier buna örnek olabilir. Aynı şekilde 2016 yılının merakla beklenen bir diğer efsane Marvel filmi Civil War da Mayıs ayında vizyona girecek.

Neyse, konumuza dönecek olursak, Fast & Furious serisi ile zaten şimdiden bir süper kahraman gibi görülmeye başlayan (adam o seriyle efsane oldu resmen), Groot'u seslendirerek de resmi olarak Marvel Evrenine adım atan Vin Diesel, bir röportajında ''Marvel ile başka işlerde tekrar çalışabilirim'' ifadelerini kullanmış.Ancak ortada şöyle bir durum var; Marvel herhangi bir rolde oynattığı oyuncuyu farklı bir rol ile tekrar seyirciye sunma olayını pek sevmiyor. Buna tek istisna, hem Jarvis'i seslendiren, hem de Vision karakterine can veren Paul Bettany olarak gösterilebilir ancak onun sebebi de Jarvis ile Vision arasında olan ufak bağlantı olayıyla alakalı. 

Fakat, işte burada devreye Diesel'in paylaştığı bir ayrıntı giriyor; '' Groot karakterine sesimle can vermek hem benim açımdan Marvel ile çalışmanın ne denli inanılmaz birşey olduğumu görmemi sağladı, hem de onlar açısından sanırım heyecan verici bir tecrübe oldu. Bir süredir Marvel'ın beni farklı bir süper kahraman rolünde düşündüğü yönünde haberler kulağıma geliyor ancak bu karakter, sesimi daha önceden kullandığım için sanırım sesime ihtiyacı olmayan bir karakter olmalı''.

Şimdi ortada şöyle bir gerçek var; çok çok önceden zaten Vin Diesel'in Marvel'da bir süper kahramanı canlandıracağı söylenmekteydi. Hatta hangi kahraman olduğu da belliydi. Ve şimdi Vin Diesel'in bu açıklamayı yapması, üstelik canlandıracağı karakterde sesini kullanamayacağı belirtmesi, bir nevi önceden çıkan söylentileri doğrular nitelikte. Çünkü o söylentilerde Vin Diesel için Black Bolt karakteri uygun görülmüştü.Şimdi ''açıklamalarla karakterin ne alakası var?'' diyeceksiniz ancak, Black Bolt, Marvel evreninde asla konuşmayan bir karakterdir. Zaten onu son derece muazzam ve eşsiz kılan da bu. Çünkü Black Bolt'un sesi, kontrol edemedeği bir şekilde yarı sonik bir güce sahiptir ve inanılmaz derecede yıkıcıdır.

''Peki bu Black Bolt nerede karşımıza çıkacak?'' diye merak edenler için onu da cevaplayalım; Black Bolt, Marvel'ın şu an Agents of Shield ile bizi bir güzel hazırladığı, 2018 yılında da vizyona girecek olan Inhumans'ın başı, lideri. Yani sizin anlayacağınız, Vin Diesel birkaç sene sonra Marvel'ın en kilit karakterlerinden biri olarak tekrar karşımıza gelebilir. Hatta ''-bilir'' demek belki az kalıyordur, belki ön protokoller falan filan şimdiden hazırdır... Kim bilir?

4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0