• Anasayfa
  • Sinema
  • Warcraft Filminden Orgrim Doomhammer'a Ait İlk Görseller Geldi!

Warcraft Filminden Orgrim Doomhammer'a Ait İlk Görseller Geldi!

0
0
0
0
0
Bilgisayar oyunlarının beyazperdeye aktarılması olayına yavaş yavaş alışmaya başladık. Ancak içlerinde öyle biri var ki, apayrı bir heyecanla, yerimizde duramadan bekliyoruz.
Bildiğiniz gibi oyun dünyasının efsanelerinden biri olan World of Warcraft'ın, Universal ve Legendary Pictures işbirliği ile filmi yapılmakta. Daha önceden birkaç kez ertelenerek hayranları oldukça üzen, bizlerinde kafalarında ''acaba işler yolunda gitmiyor mu?'' sorularına sebep olan filmden olumlu haberler gelmeye de başladı.

Film Warcraft'ın o destanımsı hikayesi baz alınarak yapılmakta ve Alliance-Horde savaşı, ana konu olacak. Horde dendiği zaman da aklımıza gelen ilk isimlerden biri Orgrim Doomhammer. İnsanlara karşı yapılan ilk savaşta oldukça önemli bir yeri olan Orgrim, ikinci savaş boyunca da Horde'un Warchief'iydi.Horde'lar için efsaneleşen bir isim olan Orgrim'in en büyük rakibi de Anduin Lothar'dı. Yönetmenliğini Duncan Jones'un yaptığı filmde Orgrim karakteribi canlandıracak isim Robert Kazinsky. Anduin Lothar rolünde ise, şu an Vikings dizisinde izlediğimiz, sayko çocuğumuz Ragnar'ı da canlandıran Travis Fimmel.

Yapılan film muhtemelen insan ırkı ve orklar arasındaki iki savaşı konu alacağından karakterler hakkında çok fazla bilgi verip sizi spoiler'lamak istemiyorum. Ancak Warcraft'ın ana hikayesini bilmeyenlere çok basit bir özet geçebilirim; insanlarla orklar birbirlerine girecek. İnsanlar yani Alliance'ın başında Anduin Lothar var, Horde'larda da Thrall'ın babası Durotan var. Orgrim ise ork ordularını yöneten Warchief olarak karşımıza çıkacak. Bu arada Durotan rolünde göreceğimiz isim de Toby Kebbell.

  

Konumuza dönecek olursak, merakla beklenen filmden daha önce  Dragon Sword, Lion Shield ve Doomhammer'ın görselleri gelmişti. Ancak en çok merak edilen, yıllarca bilgisayar platformunda oynadığımız o efsane karakterlerin beyazperdeye ne şekilde aktarılacağıydı. İşte bu merakımızı gideren ilk görsel geldi. Horde tarihinin Thrall'dan sonra en güçlü ismi, filmde de Doomhammer'ı ile ortalığın tozunu attıracak Orgrim'den ilk görseller geldi. 

Şahsi düşüncemi söylemek gerekirse muhteşem durmakta. Beni bilen bilir; aşırı derecede bir Marvel ve DC Comics hayranlığım vardır. Lord of the Rings serisine de ayrı bir aşığımdır. Ancak Warcraft'ta nedense çok farklı, çok sağlam bir potansiyel görüyorum. Oyununu neredeyse her Türk genci gibi bende zamanında oynamıştım. O yüzden az çok bildiğim bir konunun beyazperdeye taşınacak olması heyecan verici. Hele ki konu Warcraft gibi son derece muazzam bir fantastik dünya ise.

Warcraft -eğer yeni bir erteleme olmazsa- 10 Haziran 2016'da vizyonda olacak. Filmle ilgili yeni haberler geldikçe, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0