• Anasayfa
  • Sinema
  • ​Warcraft Gelmiş Geçmiş En Başarılı Oyun Uyarlaması Film Oldu!

​Warcraft Gelmiş Geçmiş En Başarılı Oyun Uyarlaması Film Oldu!

2
1
0
0
0
Beyaz perdede oyun uyarlaması filmler içinde en başarılısı artık Warcraft.
Duyurulduğu andan itibaren hem oyun hem de sinema sektörünü yakından takip edenlerin 2016 yılında merakla beklediği filmlerden biri olan ve süper kahraman filmlerinin ardından atağa geçen oyun uyarlaması filmlerin içinde -muhtemelen- en iddialısı olan Warcraft, bu iddiasını boşa çıkartmadı.

Vizyona girdiği ilk hafta -her zaman olduğu gibi- bazıları tarafından eleştirilere maruz kalan film, Warcraft oyununu seven ve oyun hikayesini az çok bilen kişiler tarafından ise oldukça beğenildi. Tabi filmin muhteşem, mükemmel ötesi olduğu falan söylenemez ancak -bence- bekleneni veren ve bu sebeple gayet başarılı bir filmdi diyebilirim.'Acaba gişede hüsrana uğrar mı?'' merakı ile vizyona giren Warcraft, bu merakın aksine -kendi çapında- gişenin altını üstüne getirdi ve en fazla hasılat yapan oyun uyarlaması film olarak adını sinema sektörüne yazdırmayı başardı. Warcraft, dünya genelinde vizyona girdiği yerlerin toplamından 377 milyon dolarlık hasılat elde etmeyi başardı.

Daha önceden oyun uyarlaması film bazında Prince of Persia, 336 milyon dolar ile zirvenin sahibiydi. Bu gelirin ardından yeni lider Warcraft oldu. Bakalım Warcraft'ın ikinci filminde durum nasıl olacak.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0