Webtekno'dan İftarlık Filmler #13

0
0
0
0
0
Webtekno'dan İftarlık Filmler #13
Ramazan ayına özel konseptimiz olan İftarlık Filmler'in son halkasıyla sizlerleyiz.
Artık Ramazan’ın sonuna geldik, doğal olarak da İftarlık Filmler yazı konseptimizin de son yazısı. Ramazan boyunca sizin daha iyi vakit geçirebilmeniz için birçok farklı türden filmleri sizlere sunduk. Zamanında Hollywood’a taş çıkaran Yeşilçam sinemamızın güzide filmlerini de yeniden canlandırmaya çalıştık. Umarım yazı serimizi beğenmişsinizdir ve bu seriye başlarken dediğimiz gibi iyi zaman geçirmişsinizdir.

Webtekno olarak film önerilerimize devam edeceğiz, umarım gelecek Ramazan ayında yeniden İftarlık Filmler ile geri döneriz.

Sizlerin zamanını daha keyifli yaşattıysak ne mutlu bize…
 

İhtiyarlara Yer Yok (No Country for Old Men)

Büyük Lebowski, Fargo gibi kült filmlere imzalarını atmış olan Coen kardeşler karşımıza bu sefer son derece gerilimli bir filmle geliyor.

İhtiyarlara Yer Yok’un konusu ise şu şekilde: ‘’Moss, Meksika yakınlarından geyik avındadır, istemediği bir şekilde uyuşturucu ticaretinin kanlı sonunu görür, parayı alarak uzaklaşır. Ancak biraz uzaklaştıktan sonra su isteyen yaralı gelir aklına, vicdanıyla hesaplaşan Moss dayanamayarak olay yerine gider, ama karşısına Chigurh adında bir psikopat çıkmıştır…’’

İhtiyarlara Yer Yok’un oyuncu kadrosunda ise Javier Bardem, Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Woddy Harrelson, Kelly Macdonald gibi isimler bulunmakta.

İhtiyarlara Yer Yok gerilimin en üst basamağında olan, seyirciye zamanı unutturan, her dakikasında gerilimin son doruklarını yaşatan harika bir film. Usta yönetmen Coen kardeşlerin etkisi de çok büyük, harika bir yönetim sunmuşlar. Senaryoda son derece iyi olunca, Coen’lerde işin içine girince son derece kült bir eser ortaya çıkmış.  Javier Bardem’in oyunculuğundaki o ruhsuzluk, o role uygunluk son derece harika, oyunculuğunu çok iyi sergilemiş. Kısacası İhtiyarlara Yer Yok gerilim istiyorsanız birebir, sizi koltuğa çivileyecek, boğazınızı düğümleyecek ve zaman kavramınızı yok edecek.

En İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar’ı olduğunu hatırlatalım. Ayrıyeten IMDb Top 250 listesinde şu an 166’ncı sırada.
 

Sıkı Aynasızlar (Hot Fuzz)

Zombilerin Şafağı, Dünyanın Sonu gibi filmlere imzasını atan Edgar Wright karşımıza bir aksiyon-komedi filmiyle çıkıyor.

Sıkı Aynasızlar’ın konusu ise şu şekilde: ‘’ Nicholas görevinde son derece başarılı bir memurdur. Londra’nın en iyi polisi olarak gösterilmektedir, çok başarılı olduğundan dolayı diğer memurlar onun yanında çok sönüklerdir. Bu durumun farkına varan amiri diğer memurları etkilememesi için sakin, suç işlenmeyen bir köy olan Sandford köyüne gönderir.''

Sıkı Aynasızlar’ın kadrosunda Simon Pegg, Martin Freeman, Peter Jackson, Nick Frost, Jim Broadbent gibi isimler bulunuyor.

Sıkı Aynasızlar son derece keyifli bir film. Hem aksiyon hem de komediyi çok iyi yansıtmış seyirciye. Bu yönüyle biraz da Kingsman’a benziyor. Her iki tür severleri de keyifle izleyecektir. Her dakika kahkaha attırmasa da bolca tebessüm ettiriyor. İftarı beklerken zaman geçirmek için ideal bir film.
 

Yeşilçam Bonusu: Bizim Aile

Hababam Sınıfı serisinde Hüseyin Şevki Topuz adlı karakteri canlandıran, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Delisin gibi filmlerin de yönetmenlik koltuğuna oturmuş olan Ergin Orbey’den geliyor Bizim Aile…

Bizim Aile’nin konusu ise şu şekilde: ‘’ Yaşar Usta bir fabrikada işçi olarak çalışmakta ve çocuklarına bakmaktadır. Melek Hanım da Yaşar Usta gibi dul ve 3 çocuk annesidir. Görücü usulüyle anlaşır ve evlenmeye karar verirler. Ancak bu durumu çocuklarına anlatmak hiç de kolay olmayacaktır. Sonunda 2 aile birleşir ve aynı evde yaşamaya başlar.Melek Hanım'ın büyük oğlu Ferit, okuldan arkadaşı olan Alev'i sevmektedir. Ancak Alev, zengin bir fabrikatör olan Saim Bey'in kızıdır. Her ne kadar Alev babasını pek sevmese de, onun sıkı denetimi altında yaşamaktadır. Saim Bey, kızının Ferit'ten ayrılması için aileyi zor durumda bırakır. *

Bizim Aile’nin oyuncu kadrosunda ise birçok efsane oyuncu var: Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Itır Esen…

Bizim Aile diyalog yönünden çok tanınmış bir film. Bak beyim diyalogu hepimizin hatıralarında vardır. Dram ve komedi türlerini de çok iyi bir şekilde birleştirmiş. Oyunculuklar ise her Yeşilçam filmindeki gibi harikulade. Ailenizle iftardan sonra izleyebileceğiniz sımsıcak ve içten bir film.

Bizim Aile'nin yapım evliğini üstlenen Arzu Film resmi Youtube hesabından filmin restore edilmiş HD halini seyircilere sundu. Yukarıdan izleyebilirsiniz.

Eğer bu filmler sizi kesmediyse İftarlık Filmler serimizin eski yazılarına da bakabilirsiniz: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 /10 /11 /12 

 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0