Webtekno'dan İftarlık Filmler #9

0
0
0
0
0
Webtekno'dan İftarlık Filmler #9
Ramazan'a özel konseptimiz olan İftarlık Filmler serimize devam ediyoruz.
İslam dinine göre öneminin yanı sıra bir aile saadetinin tekrar evlere geldiği Ramazan Ayı'na özel iftarlık filmler serimize devam ediyoruz.

Bugün de birbirinden tür olarak tamamen farklı iki yabancı film ve yıllar geçtikçe daha da güzelleşen bir Yeşilçam filmi önereceğiz sizlere. İftar ve teravihten sonra ailecek izleyebileceğiniz, keyif alacağınızı düşündüğümüz serimizde filmler üzerine yorumlarınızı ve başka film önerilerinizi bekliyoruz.

Lafı daha fazla uzatmadan filmlerimize geçelim:
 

Das Leben Der Anderen/ The Lives of Others (Başkalarının Hayatı)
Başkalarının Hayatı ile ilk uzun metrajlı filmini çeken ve ünlenen Alman yönetmen Florian Henckel von Donnersmarck’tan geliyor güzide filmimiz.

Başkalarının Hayatı’nın ise konusu şu şekilde: ‘’1984 Doğu Berlin’de hükümet tarafından görevlendirilen bir casus yine hükümet tarafından belirlenen kişileri dinler. Evlerine dinleme cihazı yerleştirildiğinden haberi olmayan yazar ve ekibini casusumuz her gün dinler, onların yaşamına ortak olur. Ancak bir süre sonra konuşmaların ve yaşamın etkisiyle casusumuzun fikri değişecektir…’’

Başkalarının Hayatı’nın kadrosunda ise Ulrich Mühe, Martina Gedekt, Sebastian Koch, Ulrich Tukur gibi isimler bulunmakta.

Başkalarının Hayatı denilince izleyenler tarafından akan sular durur. 1984’deki Doğu Almanya rejiminin çarpıcılığını gördüğümüz, klişe nedir barındırmayan, son derece gerçekçi olan Soğuk Savaş döneminin soğukluğunu hissettiğimiz kült bir film. Casusluk temasıyla başlayıp sonuna doğru duygu yoğunluğunun son derece artmasıyla harika bir dram filmiyle karşı karşıya kalıyoruz. Senaryosunun harikulade, görüntü yönetiminin de son derece iyi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Boğazınızı kurutan, ekrana bakakaldığınız bir film. Zaman nasıl geçiyor, film neyi anlattı onu bile hatırlamıyorsunuz. Harika bir kült eser, kesinlikle izleyeceğiniz, arşivinize ekleyeceğiniz bir yapım.
 

Star Trek Serisi (Uzay Yolu)

Son zamanlarda Star Wars ile ününe ün katan, Lost ve Fringe’de kendisini hayran bıraktıran J.J Abrams’ın elinden çıkıyor yeni Star Trek serisi…

Star Trek’in konusu ise şu şekilde: ‘’ USS Atılgan’ın yeni kaptanı olan Kirk ve yeni mürettabatıyla daha önce hiç gidilmeyen yerlere yeni maceralara atılmak için giderler…’’ (Konuyu çok derine indirmedim, çünkü temel olarak iki filmin de konusu aynı.

Star Trek’in kadrosunda ise Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Simon Pegg, ANTON YELCHIN, Benedict Cumberbatch gibi isimler bulunmakta.

Geçtiğimiz gün kaybettiğimiz Anton Yelchin Star Trek serisi sayesinde popülarite kazanmıştı, nitekim genç yaşına rağmen çok üst düzey oyunculuk sergiliyordu. Star Trek serisinin Üçüncü halkası olan Beyond’un onun için son film olacağını kim bilebilirdi ki? Ruhun şad olsun Anton.

Star Trek serisi aksiyon ve bilim-kurgunun ustaca birleştiği ender eserlerden birisi. Eski yıllarda dizi olarak yayınlanan,birkaç da film uyarlaması olan seriyi J.J Abrams yeniden uyarlayarak popülaritesini arttırdı. Zaman zaman eski seriye bağlı kalsa da senaryosu son derece iyi. Ayrıyeten oyunculuklarda layıkıyla. Aksiyon ve bilim-kurgunun en iyi harmanlanmış hallerinden birisi, son derece keyifli ve zamanın nasıl geçtiğini hissettirmiyor.

Star Trek serisinin üçüncü filmi olan Star Trek: Beyond (Sonsuzluk) 'un Ağustos'ta sinemalarda olacağını belirtelim.
 

Yeşilçam Bonusu: Süt Kardeşler
Yeşilçam’ın efsane ismi, komedinin üstadı olarak nitelendiren Ertem Eğilmez’den geliyor Süt Kardeşler…

Süt Kardeşler’in konusu ise şu şekilde: ‘’ Yıllardır kimsenin sahip olamadığı konağın sahibi Melek Hanım sütoğlu Şaban sanıp da Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı eve alır. Fakat sinirli abisi Hüsamettin’e Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Konağa gelen gerçek Şaban ve gerçek Bayram’ın işleri karıştırdığı yetmiyormuş gibi bir de damat Bayram’ın babasının eve Gulyabani adında bir esrarengiz canavarı konağa illet etmesi her şeyi birbirine karıştıracaktır.’’ *

Süt Kardeşler’in kadrosunda ise Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda gibi efsaneleşmiş isimler bulunmakta.

Süt Kardeşler, Ertem Eğilmez’in neredeyse her filminde olduğu gibi herkesi kahkahalara boğuyor, son derece keyifli bir zaman geçirtiyor. Diyalogların özenle seçildiği, oyunculukların son derece iyi olduğu film ailenizle iftardan sonra sımsıcak bir ortamda izlenmek için birebir.

 Süt Kardeşler’in yapım evliğini üstlenen Arzu Film resmi Youtube hesabından filmin restore edilmiş HD halini seyircilere sundu. Yukarıdan izleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0