• Anasayfa
  • Sinema
  • Star Wars'un Yeni Filmi Daha Vizyona Çıkmadan Rekor Kırdı Bile!

Star Wars'un Yeni Filmi Daha Vizyona Çıkmadan Rekor Kırdı Bile!

0
0
0
0
0
Yıldız Savaşları serisinin merakla beklenen son filmi Güç Uyanıyor daha sinema salonlarına gelmeden rekor kırmaya başladı.
Star Wars, ya da Türkçe adıyla Yıldız Savaşları gelmiş geçmiş en kült serilerden biri olarak her zaman sevilen, takip edilen bir yapım olarak dikkat çeker. Fanlarının ölesiye sevdiği ve nedense apayrı bir dünya olan Yüzüklerin Efendisi ile kıyaslanan ve bu iki film severler arasında bir sürtüşmenin doğduğu bilim kurgu firmi aradan onca yıl geçmesine rağmen serisini izleyenlerine sürekli yenisi ekleyerek nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor.

Şimdi ise 18 Aralık 2015 tarihinde vizyondaki yerini alacak olan Star Wars: Force Awakens ya da Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor yapımı o derece merak konusu oldu ki daha sinemaya gelmemişken ilk rekorunu kırdı bile.Neredeyse çıkmasına bir ay olmasına rağmen birçok bölgede çok önceden satılmaya başlanan ön satış biletlerinden 50 Milyon Dolar gibi bir gelir elde eden yapım için birçok sinema salonunda ilk günlerde şimdiden bile yer kalmadı. Hatta bazı bölgelerde ise 2016'ya kadar tüm vizyon tarihleri ve saatleri şu anda dolu. Daha önce Açlık Oyunları'nda olan bu rekor daha 1 ay önceden ikiye katlanarak elde edilmiş oldu. 18 Aralık tarihine kadar da devam edecek satışlar sonunda birçok filmin toplam gelirinin aşılacağı bile beklentiler arasında olduğunu belirtelim.Jedi’nin Dönüşü filminden 30 yıl sonrasında geçecek olan son yapım Güç Uyanıyor yepyeni bir serinin başlangıcı ve üçleme şeklinde olacak. Yani daha uzun yıllar Yıldız Savaşlarını göreceğiz. Yönetmen koltuğunda ünlü J.J Abrams'ın yanı sıra başrollerinin Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Harrison Ford, Carrie Fisher ve Mark Hamill tarafından paylaşıldığı yapım için toplam geliri ise şimdiden tahmin etmek oldukça zor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0