Snapchat'tan Bomba Özellik: Aileler, Çocukların Kimle Konuştuğunu Görebilecek

16
5
1
0
0
Snapchat, çocuk güvenliğini sağlamak için oluşturduğu yeni özelliği Aile Merkezi'ni yayınladı. Aile Merkezi, çocukların arkadaş listesini ve son bir hafta içerisinde etkileşime girdikleri diğer kullanıcıların ebeveynler tarafından görüntülenebilmesini sağlıyor.

Snapchat, küçük yaştaki kullanıcıların güvenliğini sağlamak için yeni bir özelliği kullanıma sundu. "Aile Merkezi" isimli bu özellik, ebeveynler için yeni bir kontrol mekanizması oluşturacak. Anne babalar, bu özellik sayesinde çocuklarının kimlerle etkileşime girdiklerini öğrenebilecekler. Ancak etkileşime girilen kullanıcılarla olan konuşmaların detayı gösterilmeyecek.

Aile Merkezi özelliğinin kullanılabilmesi için hem küçük kullanıcının hem de anne babanın, davet kabul etmesi gerekecek. Bu işlem yapıldıktan sonra çocukların arkadaş listesi tümüyle, etkileşime girdiği kullanıcılar ise haftalık periyotlarla gösterilecek. Ebeveynler sıkıntılı bir durum tespit ederse, bu durumu Snapchat'e bildirebilecekler.

Snapchat'in yeni özelliği işte böyle görünecek:

Snapchat

Snapchat'ten konuyla ilgili bazı açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalarda, "Amacımız, gerçek dünya ilişkilerinin dinamiklerini yansıtmak ve ebeveynler ile gençler arasında güveni teşvik etmek için tasarlanmış bir dizi araç oluşturmak." ifadelerine yer verildi. 

Bu arada; Snapchat'in Aile Merkezi özelliği şu an için başlangıç aşamasında. Yani bu özellik, ilerleyen dönemlerde çok daha fazla işlevsellik sunacak. Platform tarafından yapılan açıklamalarda, birkaç hafta içerisinde Aile Merkezi'ne eklenecek yeni özelliklerin duyurulacağı ifade edildi. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/9/23296987/snapchat-family-center-snap-child-safety-online-privacy-tool
16
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
5
1
0
0