Snapchat'ten "Keşke Instagram'a Gelse" Dedirten Özellik: Fotoğraf ve Videolar, Seçtiğiniz Şarkıya Göre Otomatik Düzenlenecek

2
0
0
0
0
Snapchat'e kullanıcı deneyimini iyileştirecek iki yeni özellik eklendi. Müzik odaklı bu özellikler, içerik üretmeyi hiç olmadığı kadar kolay hale getirecek gibi görünüyor.

Bir dönem popülaritesini yitirmiş olsa da şimdilerde yine pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılan Snapchat, kullanıcıları mest edecek iki yeni özelliğe kavuştu. Söz konusu yeni özellikler, kullanıcı deneyimini ciddi anlamda değiştirecek türden. Geçmişte olduğu gibi Instagram ve TikTok gibi Snapchat rakiplerinin bu iki özelliği de çalmak için harekete geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Snapchat, onlarca artırılmış gerçeklik tabanlı filtre sunuyor, kullanıcılar bu filtreleri istedikleri müziklerle kullanabiliyorlardı. Küresel çapta dağıtımına başlanan yeni özelliklerden ilki, filtrelerde sıklıkla kullanılan müziklerin kullanıcılara otomatik olarak tavsiye edilmesini sağlıyor. Yani kullanıcılar, sosyal medyadaki akımlara hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde dahil olabilecekler. 

Siz fotoğraf ve videoları seçin, Snapchat şarkıya uyumlu olarak montajlasın!

Snapchat

İçerik oluştururken montaj yapmak pek de kolay bir iş değildir. Ancak Snapchat'in yeni özelliği, bu durumu değiştirecek gibi görünüyor. Kullanıma sunulan yeni bir özellik sayesinde 20'ye kadar seçilecek fotoğraf ve videolar, montajda kullanılacak müziğin ritmiyle otomatik olarak senkron edilecek. Böylelikle içerik üretmek hiç olmadığı kadar kolaylaşmış olacak. 

Günlük 250 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyleyen Snapchat, gelecek için de planlamalar içerisinde. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, önümüzdeki süreçte de artırılmış gerçeklik desteği sunan yepyeni özelliklerle tanışmaya devam edecekler.

Kaynak : https://newsroom.snap.com/tr-TR/sounds-recommendations-sync
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0