"Kerimcan Durmaz, Danla Bilic ve Enes Batur'a Karşı Birlik Olmalıyız"

180
60
43
5
3
Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medya ve fenomenlerin çocukları olumsuz etkilediğini dile getirirken, fenomenlere karşı birlik olunması gerektiğini belirtti.

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medya ve sosyal medya fenomenleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hem sosyal medyanın hem de fenomenlerin çocuklar üzerinde fazlasıyla olumsuz etki yarattığını dile getiren Nacar, Kerimcan Durmaz, Danla Bilic ve Enes Batur'a karşı birlik olma çağrısında bulundu.

‘’Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı. Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık. İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler.’’ şeklinde konuşan Nacar, sözlerine şu şekilde devam etti;

‘’Fenomenlerden birisi olan Enes Batur'a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım”

Fenomenlerin çocukların davranışlarını dahi etkilediğini belirten Nacar, ‘’Kerimcan kim, Enes Batur kim? Dolayısıyla Murat Övüş diye beyefendi çıkmış bilmem ne kelimeler kullanıyor. Danla Biliç aynı şekilde. Bir peynir lafı yaptı bir tuvalet lafı yaptı hep küfürler. Size birilerinin dur demesi lazım. Elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin ve para uğruna harcamayın. Sekiz yaşında bir erkek çocuğu Kerimcan’ı izleyerek ruj sürebiliyorsa, bu çocuğun ilerisini düşünün. 18 yaşın altındaki çocukların bu paylaşımlara dikkat etmesi lazım.’’ şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/kerimcan-durmaz-danla-bilic-ve-enes-batura-tepki/
180
60
43
5
3
Emoji İle Tepki Ver
180
60
43
5
3