• Anasayfa
  • Mobil
  • Yalan Söyleyen Lenovo'ya Karşı Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

Son Akıllı Telefonu İçin Hazırladığı Reklamla Herkesi Kandıran Lenovo'ya Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

217
27
11
10
9
Lenovo, son trendlere uygun şekilde tasarladığı ince çerçeveli ve çentiksiz Z5 modeli için hazırladığı görselleri Mayıs ayı boyunca yayınladı. Reklamlarda cihazın neredeyse hiç çerçevesi bulunmuyordu, ancak Z5 piyasaya çıkınca görsellerde oynama yapıldığı anlaşıldı.

Geçtiğimiz ay boyunca merakla beklediğimiz cihazlardan birisi de Lenovo Z5 modeliydi. Firmanın neredeyse çerçevesiz olarak tanıttığı bu model, iPhone X ile başlayan çentikli ekran trendine ayak uydurmuyordu. İlk görsellerde cihazın ekranın üzerinde bir çentik bile yoktu. Herkes Lenovo’dan bir amiral gemisi sunmasını beklerken, şirketin reklamlardaki görsellerde yanıltıcı içerikler kullandığı ortaya çıktı. 

Çerçeveleri yok etme yarışında günümüzün en iyi işlerinden birisini başardığını düşündüğümüz Lenovo, hazırladığı görsellerle heyecanlandırmayı başarmıştı. Cihazın tasarımı Xiaomi Mi MIX’i andırıyordu. Sonrasında ise tüketici teknolojisinin en büyük kurallarından birisinin yıkılışına şahit olduk.

Aşağıda yayınlanan ilk reklam görselini görüyorusunuz. Cihazın çentikli bir tasarıma sahip olmadığı açık:

Görselde çentiğin de yarısının görünmesi gerekiyordu.

Bu da cihazın piyasaya çıkışına yakın bir zamanda yayınlanan görsel. Nedense bir anda çentik beliriyor:

Akıllı telefonların ekranındaki çentik akımı, bu yılın en çok tutan trendlerinden birisi. Leonovo ilk görselinde açık etmediği çentiği sonradan gösterince durumlar biraz değişti, ancak daha fazlası da vardı. 

Bir Twitter kullanıcısı, heyecanla aldığı Lenovo Z5’in gerçek görüntüsünü reklamıyla kıyaslayan şu paylaşımı yaptı:

Lenovo’nun önce çentik ve sonrasında çerçeve boyutları hakkında iki yalanı peş peşe söylemesi, tüketicilerin ağır eleştiriler yapmasına neden oldu. Aynı zamanda bu yalanlara medya organlarını da alet eden Lenovo, basit bir algı oyunu yapmak isterken çok feci bir krizin eşiğine geldi. 

Bu kadar yalan yetmedi mi? Lenovo, Z5 modelinin 4TB hafızaya sahip olacağını açıklayınca herkesin ağzını açık bırakmıştı. Tabii ki bu söylemi de yalan çıktı. 

Sosyal medya kullanıcılarının ve teknoloji basınının, Lenovo’nun reklam sahtekarlıklarına yönelik tepkileri ise şu şekilde:

"Bugün, Lenovo'nun 45 gün önce 4 TB depolama alanına sahip olacak çerçevesiz Lenovo Z5 modelini açıkladığı gün. Hayranlarını hayal kırıklığına uğrattılar. Lenovo Z5, Lenovo'nun söz verdiği hiçbir şeye sahip değil. Telefonda daha önceden açıklanan özellikler bulunmuyor." 

"Hayallerinizi yıprattığımız için üzgünüz, ancak #lenovo Z5, çerçevesiz ve 4 TB hafızası olan bir akıllı telefon değil."

"Lenovo Z5 tanıtıldı: Hepimiz kandırıldık"

"#Lenovo başkanı, # LenovoZ5'in önceki fotoğraflarıyla yalan söyledi, telefonun çerçevesi, resimlerdekinden çok daha büyük. Neden bunu yaptın @lenovo? @LenovoMobileIN"

Herhalede Lenovo Z5 modelinin içine hiçbir işlemci koymayarak, ekranı da basit bir çıkartmayla geçiştirmiştir. Bu telefon, nedense bizim insanları almamaları yönünde sık sık uyardığımız, hakkında sayısız video yayınladığımız telefonlara benziyor. Lenovo’dan konuyla ilgili bir özür açıklaması bekleniyor.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/lenovo_z5_bezels_keep_getting_thicker-news-31500.php
217
27
11
10
9
Emoji İle Tepki Ver
217
27
11
10
9