Sony, İlginç Tasarımlı Sporcu Kulaklığını Tanıttı: Adeta Kulaklık Değil Mini Hoparlör!

8
1
0
0
0
Sony, oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan yeni kablosuz kulaklığı Float Run'ı tanıttı. Sporcular için geliştirilen kulaklık, 10 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, en çok da spor tutkunlarının işine yarayacak yeni "yarı" kablosuz kulaklığı "Float Run"ı duyurdu. İlginç bir tasarıma sahip olan kulaklık, sporcuların sıklıkla maruz kaldığı terleme ve düşme sorununu tarihe gömecek gibi görünüyor.

Float Run ile ilgili yapılan açıklamalarda, kulaklığın onlarca baş ve saç şeklinde test edildiği, hiçbirinde düşme yaşanmadığı ifade edildi. Kulak kanalına da doğrudan temas etmeyen kulaklık, bu özelliği sayesinde terleme probleminin de önüne geçmiş oluyor.

Karşınızda Sony Float Run

Sony Float Run

Sony Float Run, spor yaparken çevredeki sesleri duymak isteyen tüketiciler için geliştirildi. Gerek bu üretim amacı gerekse kulaklığın tasarımı, Float Run'da aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunmadığının anlaşılmasına yetiyor. Peki kulaktan bu kadar uzağa yerleştirilen bir kulaklığın performansı nasıl olabilir?

Sony kablosuz kulaklık

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Float Run, ses kalitesinden taviz vermiyor. Şirket bu durumun 16 mm'lik sürücülerle sağlandığını ifade ediyor. Kulaklığın spor yaparken hissedilen yankıları ortadan kaldırdığını söyleyen şirket, ses kalitesi için özel bir çalışma yapıldığını söylüyor. Elbette kulaklığın ses kalitesini ölçmek için denemekten başka çaremiz yok.

Sony kulaklık

Kulaklığın diğer teknik özelliklerine baktığımızda, fiziksel tuşlarla donatıldığını görüyoruz. Bu fiziksel tuşlar, aramaların yanıtlanmasını, müziğin durdurulmasını, oynatılmasını, ileri veya geriye atlatılmasını sağlıyor. Bluetooth 5.0 bağlantı desteğine sahip olan ve IPX4 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklılık gösteren kulaklık, tam dolu bataryası ile 10 saate kadar kullanım imkanı tanıyor. Float Run'ın USB Type-C ile şarj edildiğini ve toplam ağırlığının sadece 33 gram olduğunu da belirtelim.

Sony

Sony'nin yeni kablosuz kulaklığı, 129,99 dolar karşılığında satın alınabilecek. Ürünün Türkiye'ye gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor...

Kaynak : https://www.sony.com/en-ci/headphones/products/float-run
8
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
0
0
0