• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony'nin PlayStation Now Hizmetine 4 Yeni Oyun Eklendi

Sony, 4 Yeni Popüler Oyun Eklediği PlayStation Now'un Fiyatını İndirdi

18
2
1
0
0
Sony, PlayStation oyunlarını bulut üzerinden oynatabilen hizmeti "PlayStation Now"da dünya çapında indirim yaptı. Buna ek olarak ise Sony, PlayStation Now'un destek verdiği oyunların kapsamını da genişletti. Böylelikle hizmete, dünyanın en popüler oyunlarından dört tanesi eklenmiş oldu.

Japon teknoloji devi Sony, oyun konsolu olan PlayStation'la ilgili pek çok hizmet veriyor. Bu sayede Sony, oyunseverleri kendi bünyesine daha çok çekmeye ve zaten fazlasıyla yüksek olan popülaritesini biraz daha artırmak istiyor. Şirketin bu bağlamdaki hizmetlerinden bir tanesi de "PlayStation Now".

Aslına bakacak olursak PlayStation Now, bulut hizmetiyle oyunların konsoldan bağımsız olarak çalışmasını sağlayan bir sistem. Bu hizmet, bulut oyun sektörünün en önemli örneklerinden bir tanesi ve internet bağlantıları güçlü olan PlayStation 4 sahipleri de bu özellikten severek faydalanıyorlar. Bu ilginin farkında olan Sony ise şimdi hem bu hizmetin fiyatını düşürdü hem de hizmet kapsamında olan oyunların sayısını arttırdı.

PlayStation Now

Sony'nin PlayStation Now hizmetine eklemiş olduğu yeni oyunlar, video oyun sektörünün en popüler isimlerinden oluşuyor. Öyle ki PlayStation Now bundan sonra "God of War", "Grand Theft Auto 5", "inFAMOUS: Second Son" ve "Uncharted 4: A Thief's End" oyunlarını da destekleyecek. Yani bundan sonra PlayStation Now hizmetini kullanan PlayStation 4 sahipleri, bu dört oyunu konsollarından uzakta da oynayabilecekler.

Sony'nin PlayStation Now için yapmış olduğu fiyat indirimine gelecek olursak;

  • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki oyunseverler için aylık 9.99 dolar ve yıllık 59.99 olarak belirlendi. İndirim kapsamından önce ABD'li oyunseverler bu hizmete aylık 19.99 dolar ve yıllık 99.99 dolar ödüyorlardı.
  • Avrupa'daki PlayStation Now kullanıcıları için belirlenen yeni tutar da ABD ile aynı. Sadece Avrupa'daki oyunseverler, ödemelerini dolar yerine euro cinsinden yapacaklar.
  • Sony, Birleşik Krallık'taki PlayStation Now hizmetini aylık 8.99 sterlin ve yıllık 49.99 sterlin olarak güncelledi.
  • Japonya'da da benzer bir indirim yapan Sony, PlayStation Now'un yeni aylık ücretini 1.180 yen olarak güncelledi. Sony'nin PlayStation Now hizmeti Japonya'da, yıllık abonelik şeklinde sunulmuyor.
Kaynak : https://gematsu.com/2019/10/playstation-now-drops-price-adds-limited-time-blockbuster-titles
18
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
2
1
0
0