• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony'den Kamera Konusundaki Şikayetleri Giderecek İlk Adım

Sony, Kamera Konusundaki Şikayetleri Giderecek İlk Adımı Attı

21
5
3
2
0
Piyasaya çıkış tarihi yaklaşan Sony Xperia 1 ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Buna göre Sony, Xperia 1'de Carl Zeiss üretimi olan lensler kullanılacak. Daha önce Carl Zeiss ile fotoğraf makineleri üzerinde çalışan Sony için bu bir ilk olacak.

Sony, Xperia 1 için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Akıllı telefonla ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler, Xperia 1'de kullanılacak olan kameraların, Carl Zeiss tarafından üretilmiş lenslere sahip olacağını ortaya çıkardı. Sony ve Carl Zeiss, geçmişte pek çok fotoğraf makinesi üzerinde ortak çalışmalar yürütmüşlerdi ancak akıllı telefon sektörü için bu durum ilk kez gerçekleşiyor.

Sony'nin mevcut amiral gemileri, kamera rekabetinde oldukça geri kalıyordu. Bu durumu düzeltmek isteyen firma göre Sony Xperia 1'de 3 arka kamera bulunacak. Bu kameraların 2 tanesinin Carl Zeiss tarafından üretilmiş olan lenslere sahip olacağı, diğer kameranın ise Samsung tarafından tedarik edileceği belirtiliyor.

Şubat ayında duyurulan Sony Xperia 1, dünyanın ilk 21:9 en boy oranına sahip 4K çözünürlüklü OLED ekranıyla geliyor. Ekranın boyutu ise 6.5 inç olacak ve akıllı telefonda işlemci olarak Snapdragon 855 bulunacak. Haziran ayı içerisinde Android Q işletim sistemiyle birlikte piyasaya sürülecek olan Sony Xperia 1'in fiyatı ise 1.119 dolar (yaklaşık 7.000 TL) seviyelerinde olacak.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/05/09/sony-xperia-1-reportedly-features-zeiss-made-lenses/
21
5
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
21
5
3
2
0