• Anasayfa
  • Mobil
  • Sony Sadece Xperia Z Serisi Cihazlara Android Lollipop Verecek!

Sony Sadece Xperia Z Serisi Cihazlara Android Lollipop Verecek!

1
0
0
0
0
Sony resmi Twitter hesabından atılan tweete göre Sony, Android Lollipop güncellemesini sadece Xperia Z serisi cihazlara verecek!
Android 5.0 Lollipop çıktığından beri sadece belli başlı cihazlara yapılan dağıtımda bir çok muamma bulunuyor. Hangi cihazlara bu dağıtımın yapılıp yapılmayacağını çözemediğimiz bu durumda Sony tarafından atılan tweet kafaları karıştırdı.

Aslında gerek yaptığımız haberlerde olsun gerek tahminlerimizde olsun tüm Xperia Z serisine bu güncellemenin geleceğini düşünüyorduk. Ancak birçok kişi gibi beklemediğimiz şey Xperia Z serisinin dışında kalanların Android Lollipop güncellemesinin de dışında bırakılması.

Twitter üzerinden bir kullancısının Sony'e attığı tweette ''Lütfen Xperia E1'e Lollipop verin'' olarak özetleyebileceğimiz tweetine Sony Xperia'nın resmi Twitter hesabı üzerinden verilen cevap Sony'nin çoğu kullanıcısını hayal kırıklığına uğrattı.

Büyük tepkilere mağruz kalan tweette Android 5.0 Lollipop güncellemesinin sadece Xperia Z serisi için geleceğini duyuran Sony, birçok kullanıcılarına da büyük bir şok yaşattı.
 


Daha geçtiğimiz hafta MWC 2015'de E4g modelini tanıtan Sony, anlaşılan bu telefon için de Android 5.0 güncellemesini getirmeyecek.Apple, Samsung, LG, HTC gibi önemli firmalarla sürekli bir yarış içinde olan Sony, bunu Xperia Z serisinin yaygınlaşması adına mı yaptı bilinmez. Ancak daha şimdiden çoğu müşterisi ile ters düşen Sony, Z serisinden beklediğini alamazsa diğer firmalara göre çok geride kalabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0