Facebook'ta Daha Güzel Görünün

0
0
0
0
0
Facebook'ta Daha Güzel Görünün
Üye olduğumuzdan bu yana hayatımızın bir parçası haline gelen Facebook, yaptığı değişiklikler ve güncellemeler ile kullanıcılarına maksimum kişiselleştirilebilme sunuyor.
Üye olduğumuzdan bu yana hayatımızın bir parçası haline gelen Facebook, yaptığı değişiklikler ve güncellemeler ile kullanıcılarına maksimum kişiselleştirilebilme sunuyor. Bunlardan faydalanmak ise oldukça kolay. Size bu yazıda Facebook profilnizi nasıl kişiselleştirip sizin kişiliğinizi yansıtabilecek hale getireceğini yazacağız. Haydi başlayalım.

Aynı sizin de başkalarına yaptığınız gibi sizin profilinize girenler ilk önce kapak fotoğrafınıza bakar. Kapak fotoğrafı çok önemlidir arkadaşlar, çok satanik bir resim olmasın ya da çok tatlı bir kedicik olmasın. Güzel bir gün batımı manzarası ya da karda kayan snowboard’çılar ya da tarihi bir yapı veya  tarihi bir kişilik bir çok şey olabilir. Yeter ki sizin hakkınızda bilgi versin ve sizin sevdiğiniz bir şey olsun. Böylece profilinizdeki kişinin aklında o görsel ile kalın.
 

 Gizlilik Ayarları


Gizlilik ayarlarınızı sevdiğiniz arkadaşlarınızı, sevmediğiniz arkadaşlarınızı, iş arkadaşlarınızı ve daha birçok çevreden arkadaşlarınızı sınıflandırmak ve onlardan her bir gruba farklı paylaşım yapmak istediğinizde kullanıyorsunuz. Sadece bunlarla kalmıyor tabiki.

Zaman tünelinizdeki yapılan paylaşımları kimler görebilir, kimler göremez bunları da gizlilik kısmından düzenleyebilirsiniz.

Aynı şekilde beğendiğiniz fotoğraflar, arkadaş listenizdeki kişilerin görüntülenmesi gizlilik ayarlarından değişebilmektedir.  Sayfa beğeniyorken dikkatli olun beğendiğiniz sayfalar default olarak herkes tarafından görülüyor.  “Burcu’nun Hayranları xD” adında bir sayfayı beğendiyseniz derhal beğenmekten vazgeçin.
 

 Takibe İzin Verin


İnsanların sizi takip etmesine kesinlikle izin verin. Böylece arkadaşlık isteklerini yanıtlamazsanız onlar sizin listenizde takipçi olarak görünüyor ve yorum vs. yapamıyorlar. Sadece gönderilerinizi görebiliyorlar fakat etkileşim yapamıyorlar. Tabii ayarlardan bunu açabiliyorsunuz. Şahsen benim takipçilerim arkadaşlık isteklerini kabul etmediğim akrabalarım ile dolu. Etkileşime de açmayı hiç düşünmüyorum her an ”RECEP ANNEN GİL NASIL” diye bir yorum gelebiliyor.

 

 Arada Sırada Herkese Açık Paylaşım Yapın


Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya havuzunda 500 kişilik çevre size bazen yetmeyebilir, böyle durumlarda herkese açık paylaşım yapabilirsiniz. Örneğin toplumsal mesaj içeren bir özlü söz paylaşacaksınız(lütfen bunu yapmayın artık), hedef kitleyi herkes olarak seçerek bu gönderiyi profilinize giren ve gelecekte girecek olan herkese gösterebilirsiniz.
 

 Profesyonel Fotoğraflar


Çalıştığınız iş yeri, gittiğiniz okul, dershane, vs hayatınızı ne yaparak geçiriyorsanız onunla ilgili fotoğraflar yüklemeye özen gösterin. Böylece insanların sizin hakkınızdaki düşünceleri yavaş yavaş oturmaya başlar. Tabiki burada iş başında ikide bir selfie paylaşın demiyorum. Kendiniz hakkında bilgi veriyormuş gibi davranıp insanların merak etmesini sağlamalısınız! Tebrikler, artık sosyal medya fakültesinin Facebook bölümünden mezun oldunuz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0