Instagram Nedir? Doğru Olarak Nasıl Kullanılır?

4
2
2
0
0
Instagram Nedir? Doğru Olarak Nasıl Kullanılır?
Sosyal medya dünyasının merak edilen ağır taşlarından instagram ile devam ediyoruz. İlk olarak 2010 yılında bir fotoğraf filtreleme uygulaması olarak iOS platformunda iPhone için çıkan instagram, kısa sürede bir sosyal ağ olup, diğer platformlara da geçiş yaptı.
Sosyal medya dünyasının merak edilen ağır taşlarından instagram ile devam ediyoruz. İlk olarak 2010 yılında bir fotoğraf filtreleme uygulaması olarak iOS platformunda iPhone için çıkan instagram, kısa sürede bir sosyal ağ olup, diğer platformlara da geçiş yaptı. (Android ve Windows Phone)

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta! Eğer yanlış veya saçma sapan bir şey yazarsanız (herhangi birisinin fotoğrafına yorum olarak) bu yazdıklarınız silinmiyor. Silinmemesi  tamam da  aynı zamanda düzeltilmiyor da. Önce bu kuralı oturtalım, ondan sonra instagram kursumuza başlayalım.
 

 Nasıl Kullanırım?


Öncelikle telefonumuzun markasına ya da işletim sistemine göre instagram uygulamasını kuruyoruz. Tabletimize de kurabiliriz tabi ki.

Uygulamayı kurduk, üye olup ya da Facebook ile giriş yapıp bir kullanıcı adı alıyoruz. Facebook ile giriş yaparsak Facebook arkadaşlarımızın İnstagram hesaplarını otomatik olarak takip edebiliriz, ve onlar da bizim İnstagram'a katıldığımızı görebilirler. Bu yüzden en iyisi Facebook ile bağlanmak. Sonrasında ise aldığımız kullanıcı adı daha sonra link olarak verebileceğimiz şekilde bir kullanıcı adı olmalı. instagram.com/webteknocom gibi.

Kullanıcı adımızı aldıktan sonra ilk fotoğrafımızı çektik. Kadrajımız kare. Bu kare olayına alışın. Ona göre selfie çekeceksiniz, biraz mesafeyi uzak tutmanız gerekecek. (bunlar hep bilgi bak)

Kare fotoğrafımızı çektikten sonra ya da galerimizde bulunan bir fotoğrafı seçtikten sonra efektlerin geldiği kısma geçiyoruz. Bu kısım oldukça kolay anlaşılabilen ve efektleri zevkinize göre ya da fotoğrafın ışığına göre ayarlayabileceğiniz bir yer olduğu için burada ayrıntıya girmiyoruz. Çektiğimiz fotoğrafı efektledikten sonra, daha doğrusu filtreledikten sonra fotoğrafa yorumunuzu yazıp paylaşıyorsunuz. Hepsi bu.
 

 Eeee Paylaştık Da Kimse Beğenmedi Duruyor Öyle Ne Ayak?


Kadınsanız yine beğenen çıkar. Fakat erkeksen hiç boşuna beklemeyeceksin. Eş dost beğenir öyle kuru kuru 2-3 beğeni de kalırsın eğer yeniysen. Bu yüzden fotoğrafı paylaştıktan sonra hemen kendi fotoğrafının altındaki yorum yapma kısmına gir ve fotoğraf ile ilgili hashtagleri yazmaya başla. Tabi abartmadan yazmanda fayda var. Örneğin: kendini fotoğrafını çektin (selfie) ve İstiklal Caddesi’ndesin. Hemen fotoğrafın altına yorum olarak; #taksim #selfie #istiklalcaddesi gibi hashtagler yazarsan bu hashtaglerde gezenler tarafından beğeni alırsın. Hashtagleri yazarken birbirleri ile bitişik yazmamaya dikkat et, yoksa deaktif olurlar ve bir işe yaramazlar.

Eğer instagram’ı bu kurallara uygun olarak kullanırsanız sizin için ıssız bir yer olmaktan çıkarak eğlenebileceğiniz bir sosyal medya platformu olduğunu fark edersiniz.
4
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
2
0
0