Sosyal Medya Fenomeni Gaga Bulut'a Aynı Suçtan İkinci Dava

89
34
12
7
6
Sosyal medya fenomeni olan Gaga Bulut hakkında, aynı suçtan bir dava daha açıldı. Önceki olaya yakın tarihlerde Gaga Bulut'un iki kız çocuğunu daha öpüştürdüğü ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı.

Esas konuya gelmeden önce kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bilindiği üzere Gaga Bulut isimli sosyal medya fenomeni, İzmir'de iki erkek çocuğunu parayla kandırıp birbirleriyle öpüştürmüş, yaşanan olay üzerine kolluk kuvvetleri harekete geçmişti. Hakim karşısına çıkan Gaga Bulut'a, 17 yıl hapis cezası verilmiş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Video çekmesi için yanında olan Gaga Bulut'un arkadaşı F.B.B ise önce tutuksuz yargılanmak şartıyla serbest bırakıldı, daha sonra da hakkında 8 yıl hapis cezası verildi ancak yargı süreci tamamlanmadığı için henüz tutuklanmadı. Şimdi ise Gaga Bulut'a aynı suçtan bir kez daha dava açıldı. Gaga Bulut, yaşanan olaya yakın bir tarihte de iki kız çocuğuna aynı şeyi yapmış.

17 yaşındaki kız çocuğu K.K.'nin suç duyurusunda bulunmasıyla başlayan yeni süreçte, Gaga Bulut'un yine para verme vaadiyle bu kez kız çocuklarını öpüştürdüğü ortaya çıktı. K.K. vermiş olduğu ifadesinde arkadaşıyla birlikte para almak için böyle bir şey yaptığını, amaçlarının öpüşmek olmadığını ayrıca görüntülerin paylaşılmasını istemediklerini ancak Gaga Bulut'un bunu bile bile paylaştığını belirtti. 

Gaga Bulut ve video çekmesine yardımcı olan arkadaşı, bir kez daha hakim karşısına çıkarıldı. Önceki ifadesinin aynısını vereceğini belirten fenomen, çocukların öpüşmeyi kendilerinin istediğini belirtti. Görüntüleri paylaşmanın suç olduğunu bilmediğini söyleyen Gaga Bulut, çocukları zorlamadını ifade etti.

Fenomenin arkadaşı ise suçlamaları kabul etmedi. Sözde Gaga Bulut'un, sosyal medya üzerinden kazandığı parayı yardıma muhtaç çocuklara dağıttığını ifade eden F.B.B. videoyu da bu yüzden çektiğini ifade etti. Ayrıca F.B.B. bunun cinsel istismar değil şaka olduğunu belirtti. Yaşanan gelişmelerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu davaya dahil olmak istediklerini belirtti. Mahkeme, başka bir tarihe ertelendi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sosyal-medya-fenomeni-gagabulut-igrenc-iddiayla-hakim-karsisinda-41206923
89
34
12
7
6
Emoji İle Tepki Ver
89
34
12
7
6