• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Sosyal Medya Iğdır'a Düştüğü Söylenen UFO İle Çalkalanıyor! Peki İşin Aslı Ne?

Sosyal Medya Iğdır'a Düştüğü Söylenen UFO İle Çalkalanıyor! Peki İşin Aslı Ne?

2
1
0
0
0
Ülkemizde özellikle Anadolu illerinde zaman zaman karşılaştığımız UFO olaylarına bir yenisi daha eklendi. Peki bu olayın perde arkası ne?

Sosyal medya son 1-2 gündür Iğdır'a düşen ve UFO olduğu iddia edilen cisimlere ait görseller ile çalkalanmakta.

İddialara göre iki gün önce Iğdır'da bulunan Küçükova köyünde yaşayanlar şiddetli bir sesin ardından büyük bir ateş topunun köy meydanında bulunan bir evin bahçesine düşmüştü. Ayrıca komşu köy olan Söğütlü'ye de yine tanımlanamayan iki cismin gökten düştüğü ve cisimlerin 70 santimetre çapında, 40 kilogram ağırlığında olduğu öne sürülmüştü.

Konuyla alakalı bazı görseller de sosyal medyada paylaşılınca özellikle UFO'lar ile alakalı pek çok site ve sayfalar, 'Iğdır'a UFO düştü' şeklinde haberler yapmıştı. Ancak işin aslı kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Söz konusu olayla alakalı paylaşılan görsellerin 2014 yılında Çin'in Heilongjjang eyaletinde çekildiği ve görsellerde yer alan cisimlerin sanılanın aksine bir UFO'ya ait olmadığı ortaya çıktı. Rus merkezli bir haber ajansının haberine göre görsellerde görülen ve Çin'de bulunan cisimer, Kazakistan'dan fırlatılan ve fırlatma işleminden kısa bir süre sonra havada infilak eden bir Rus uydusunun parçaları idi.

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0