• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • 1 Metre Arkasına Düşen Drone, Dünya Şampiyonu Kayakçı Marcel Hirscher'in Ölümüne Sebep Olacaktı!

1 Metre Arkasına Düşen Drone, Dünya Şampiyonu Kayakçı Marcel Hirscher'in Ölümüne Sebep Olacaktı!

0
0
0
0
0
1 Metre Arkasına Düşen Drone, Dünya Şampiyonu Kayakçı Marcel Hirscher'in Ölümüne Sebep Olacaktı!
Çekim yapmak için kayak pistinin üzerinde bulunan bir drone, Dünya Kayak Şampiyonu Marcel Hirscher’in kayak yaptığı sırada 1 metre gerisine düştü.
Drone’lar hakkında olumsuz haber yapmaktan artık bıktık fakat her gün yeni bir olay yaşanıyor. ‘Bu zamana kadar ki en tehlikeli olanı’ diyebileceğimiz olayda, dünya Dünya Kayak Şampiyonu Marcel Hirscher büyük bir kazanın kıyısından döndü.

Kayak yaptığı sırada 1 metre arkasına düşen drone eğer kayakçının üzerine denk gelseydi, muhtemelen büyük bir facia yaşanacaktı. Drone’un, saatte 80-100 kilometre hızla kayak yapan Hirscher’in üzerine düşmesi kayakçının dengesini kaybederek o hızla bariyerlere çarpmasına sebep olabilirdi. Birkaç yıl önce yine kayak pistinde dengesini kaybeden kayakçının yaşadığı kaza sonrası hayatını kaybettiğini biliyoruz. Benzer bir durumun Hirscher’in başına gelmemesi, gerçekten de büyük bir şans.

Kazanın yaşandığı anda NBC Sports kanalı spikeri ise bunun korkunç olduğunu söyleyerek, “Bu olay bir daha asla yaşanmamalı. Ciddi bir sakatlanma yaşanabilirdi” dedi. Drone’un düşme anını aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0