ABD Başkan Adayı Donald Trump Twitter'dan Gaf Yaptı!

0
0
0
0
0
Sık sık yaptığı gaflar ile gündeme gelen ABD Başkan Adayı Donald Trump yine bombayı patlattı. Başkan adayının paylaşımı birçok kullanıcının tepkisini çekti.
Yaptığı gaflar ve tepki çeken çıkışlarla sık sık medyanın ilgisini çeken ABD Başkan Adayı Donald Trump bu sefer de Twitter üzerinden bombayı patlattı. Ünlü siyasetçi öyle bir paylaşım yaptı ki Twitter kullanıcılarının sert tepkileriyle karşılaştı.

Donald Trump’ın paylaşımına konu olan gelişme ise Birleşik Krallık’ta gerçekleşen Avrupa Birliği oylaması… Kısaca hatırlatmak gerekirse, Birleşik Krallık’ta yaşayanlar ülkelerinin AB’de kalması ya da AB’den ayrılması yönünde oylama yaptı. Sonuç olarak Birleşik Krallık’ta AB’den ayrılma kararı çıktı. Oylama sırasında Birleşik Krallık’ın bir parçası olan İskoçya’da bulunan Donald Trump, bu kararı sevinç ile karşılayarak İskoçyalıların ülkelerini geri aldıklarını, kendilerinin de ABD’yi geri alacaklarını söyleyen bir tweet gönderdi. 

 Hakarete Varan Tepkiler Gecikmedi!

Tepkilere neden olan konu ise İskoçya’daki hiçbir seçim bölgesinde “AB’den ayrılma” yönündeki oylarının yüksek olmamasıydı. İskoçyalılar büyük oranda “AB’de kalınsın” şeklinde vermesine rağmen Donald Trump’ın bundan habersizmiş gibi zafer “tweet”i göndermesi tepkilere neden oldu. Twitter kullanıcıları başkan adayını aptallık, okuduğunu anlayamama ve ahmaklık ile suçlarken en sert tepkilerden biri de şarkıcı Lily Allen’den geldi. Başkan adayına “gerizekalı” yakıştırması yapan sanatçı İskoçya’nın birlikte kalma yönünde oy verdiğini hatırlattı. Twitter’da yaşananlar siyasilerin ağzından çıkanlar kadar sosyal medyadan paylaştıklarının da çok önemli olduğunu gösterdi.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0