ABD Hükümetinin Korkulu Rüyası Edward Snowden Twitter'da!

1
0
0
0
0
Yaptığı sızıntılar ile uluslarası bir skandalı ortaya koyan ve ABD hükümetinin tepesini epey bir attıran Edward Snowden, Twitter üzerinden geri döndü!
ABD'li bilgisayar uzmanı, eski CIA ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı Edward Snowden, gizli NSA belgelerini medyaya ifşa etmesi ile gündeme gelmişti.

NSA tarafından yürütülen, başta küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını ve benzeri birçok ticari, uluslararası ortaklığı ortaya çıkaran Snowden, ''ABD tarihinin en önemli sızıntısı'' olarak adlandırılan işin baş kahramanı olmuştu. Snowden'ın ortaya çıkardığı şeylerin bu kadar önemli görülmesinin sebebi ise, NSA'in dolayısıyla Amerika'nın yaptığı hukuk dışı faaliyetlerin gözler önüne serilmesiydi.ABD hükümetinin baskıları sebebi ile belgelerin çok çok az bir kısmını 2013 yılında The Guardian ve The Washington Post'a yayımlatabilmişti. Sonrasında ise adil yargılanmayacağı sebebi ile Rusya'ya kaçmıştı.

Şimdi ise Snowden, dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a katılmış durumda. Saat akşam 18:00 civarlarında ilk tweet'i olan ''beni şimdi duyabiliyor musunuz?''u tweet'leyen Snowden, 4 saat içinde 503 bin takipçi sayısına ulaşmış durumda ve sayı her geçen dakika giderek artıyor(dolardan hızlı yükseliyor).
 


Kişisel bilgi kısmında ''eskiden hükümet için çalışırdım, şimdi ise halk için çalışıyorum'' yazan Snowden'ın tek takip ettiği hesabın da NSA hesabı olması, dikkat çekici bir diğer unsur. Bakalım Snowden, basına olan baskılar sebebi ile oldukça küçük miktarda sızdırdığı bilgilerin kalan kısımlarını da Twitter üzerinden paylaşarak yeni bir tarihi sızıntı silsilesine imza atacak mı?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0