Anonymous'un Twitter Hesabı Kapatıldı!

2
0
0
0
0
Twitter, siyahi bir genci öldüren ABD’li polis memurunun ismini açıklayan “Anonymous”un hesabını askıya aldı.
Twitter, siyahi bir genci öldüren ABD’li polis memurunun ismini açıklayan “Anonymous”un hesabını askıya aldı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Ferguson protestolarına neden olan siyahi bir genci vurduğu iddia edilen polis memurunun adının duyurulması üzerine “Anonymous”un hesabını dondurdu. ABD’nin Missouri eyaletinin St. Louis şehrinde, silahsız siyahi genç Michael Brown’ın polis tarafından öldürülmesinin ardından protesto gösterileri artarken katil polisin adının duyurulması çok konuşulmuştu.

Bu duyurunun ardından hesabı askıya alınan Anonymous’a twitter’in, ”kullanıcıların başka birilerinin özel veya hassas bilgilerini içeren mesajlar atılamayacağı veya yayımlayamayacağı” ya da “başkalarına karşı belirli şiddet tehditleri içeren mesajlar gönderilemeyeceği veya yayınlanamayacağı” kuralları hatırlatıldı.Hesabı kapanan ”Anonymous” bu olayın ardından ”TheAnonMessage2” adıyla yeni bir Twitter hesabı açarak tweetlerini paylaşmaya devam ediyor.

Anonymous grubu herkesin sokaklara dökülüp bu olayı protesto etmesini istemiş, Başkan Obama da olayın en kısa zamanda açıklanması için talimat verdiğini açıklamıştı.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0