Apple Müşteri Hizmetleri Artık Twitter'da!

0
0
0
0
0
Twitter üzerinde resmi destek hesabı açan Apple, sosyal medya aracılığı ile müşterilerine ulaşacak. Bu hesap üzerinden çeşitli Apple hizmetleri ile ilgili müşteri soru ve taleplerine yanıt verilecek.
Şirketlerin resmi sosyal medya hesapları genellikle yeni ürün ve hizmetlerin duyurusu için kullanılıyor. Müşteri desteği ise genelde çağrı merkezi ya da özel web siteleri üzerinden yürüyor. Bu konuda farklı bir hamle ise Apple'dan geldi. Şirket, Twitter üzerinde bir destek hesabı oluşturdu ve bu hesabın müşteri hizmetleri gibi kullanılacağını duyurdu.

 Apple Müşteri Hizmetleri Twitter'a Mı Taşındı?

Buradan ulaşılabilen Apple Destek hesabı, kullanıcılara çeşitli konularda destek ve bilgilendirme sağlayacak. Apple'ın bu kararında, Twitter’ın şirketlerin hesapları müşteri hizmetleri amacıyla kullanılmasını sağlayan düzenlemelerinin etkisi olduğu söylenebilir. Geçtiğimiz günlerde bu gelişmeyi duyuran Twitter, özel mesajlaşma alanında getirdiği yeniliklerle şirket ve müşteri arasında etkin iletişimin yolunu açmıştı. Önümüzdeki günlerde, şirket hesapları için "müşteri geribildirimleri" özelliğinin de devreye alınması bekleniyor.

 Twitter Yeni Müşteri Hizmetleri Ortamı Mı Oluyor?

Twitter'ın bu yenilikleri Apple'ı ikna etmiş olacak ki, şirket Twitter üzerinden müşteri desteğini hayata geçirdi. İlk birkaç gönderisinde çeşitli uygulamalara yönelik ipuçları paylaşan Apple Destek hesabı, önümüzdeki günlerde de ipuçları ve kullanıma yönelik öğretici bilgiler paylaşmaya devam edecek. Ayrıca Apple Music, Apple ID ve farklı Apple uygulamalarına yönelik kullanıcılar tarafından yöneltilen sorular da hesap üzerinden yanıtlanacak. Bakalım Twitter’ın şirketler için müşteri hizmetleri ortamı yaratma hedefi başarılı olacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0