• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Aman Dikkat! "Çakma" Apple Türkiye Hesabı Twitter'da Yalan Dolan İşler Yürütüyor!

Aman Dikkat! "Çakma" Apple Türkiye Hesabı Twitter'da Yalan Dolan İşler Yürütüyor!

1
1
0
0
0
Aman Dikkat! "Çakma" Apple Türkiye Hesabı Twitter'da Yalan Dolan İşler Yürütüyor!
Twitter'da son zamanlarda popülerleşen Apple Türkiye hesabı neredeyse her hafta birbirinden pahalı Apple ürünlerini dağıtma ayağıyla milleti kandırıyor.
Konumuza geçmeden önce eğri oturup doğru konuşalım. Apple'ın dünyanın herhangi bir yerinde Twitter üzerinden "Hadi gel bizi RT yap, biz de sana çekilişle iPhone 6S verelim" dediğini gördük? Hiçbir yerde.

İkinci sorum; Apple gibi bir firmanın "Apple Türkiye" adında hesabı olsa, sizce koca Twitter bunu açılır açılmaz onaylamaz mıydı? Kesinlikle yanında mavi logoyu görürdük. Son olarak ise Apple Türkiye gidip AppIe Türkiye, yani L yerine I yazarak bir hesap mı açar? Tabikide hayır!
 


Şimdi bu soruların cevabı ile iki üç günde bir MacBook, Apple Watch, iPad, iPhone gibi Apple ürünlerini sadece RT karşılığında datığacağını duyuran, hatta sonradan kazananları bile açıklayan bu saçma sapan Twitter hesabı dolandırıcılığın yeni örneği olarak dikkat çekiyor. Kazananlara herhangi bir dönüş yapmayan bu sayfa, artık amaçları trollemek midir nedir, şu anda 81.000 kişiyi kandırarak kendilerini takip etmelerini sağlamış.
 
Açıklama kısmında gerçek Apple hesabı olmadığını ancak gönüllü bir çalışan tarafından yardım ettiğini söyleyen profilde böyle bir dağıtım olmadığını tekrar belirtelim. Eğer sizden kazandınız ayağıyla kişisel bilgilerinizi isterse vermemeniz gereken hesabı "Belki bir Apple ürünüm olur" diye takip edip RT'liyorsanız eğer, şu anda o işi bırakıp şikayet etmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü ileride böyle bir profil farklı kullanıcı adı ve profile dönüşerek bu yolla takipçi kasmış bir sayfa olacağı beklenilen bir durum olduğu için böylesine saçma sapan yöntemler ile milletin umudunu çalan adamlara prim vermemenizi tavsiye ediyorum.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0