• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Arda’nın Barcelona’daki Maçını Periscope'tan Paylaşan Ertem Şener, Uygulamanın Anlık İzlenme Rekorunu Kırdı!

Arda’nın Barcelona’daki Maçını Periscope'tan Paylaşan Ertem Şener, Uygulamanın Anlık İzlenme Rekorunu Kırdı!

2
0
0
0
0
Beyaz TV’nin spor spikeri olan Ertem Şener, Periscope üzerinden yayınladığı Arda’nın Barcelona’daki ilk maçıyla uygulamanın anlık izlenme rekorunu kırdı.
Gururumuz Arda Turan, çarşamba günü Barcelona’nın Espanyol ile oynadığı Kral Kupası maçında ilk kez takımının formasını giydi. Türkiye’den yayıncı kuruluşun bulunmadığı karşılaşmanın naklen yayınını Periscope üzerinden paylaşan Ertem Şener, anlık 37 bin ve toplamda 80 bin kişinin izlediği yayınıyla Periscope’taki anlık izlenme rekorunu kırdı.

Şener’in Twitter üzerinden paylaştığı bu bilgiden sonra akıllara hemen ‘Periscope’la canlı yayın yapmak suç mu?’ sorusu geldi. Bununla ilgili bir tweet daha atan Şener, “Türkiye'de Kral Kupasının yayıncı kuruluşu olmadığı için cezai durum yok periscope yayınımızda” dedi.Periscope üzerinden yayın yapma konusunda bir tweet daha atan Şener, “Türkiye'de yayın hakkı olmayan her maçı yayınlama hakkını, internet (periscope) üzerinden yayınlama haklarına sahibim” dedi. Bizim de buradan anladığımız kadarıyla Türkiye’den yayıncı kuruluşun yer almadığı tüm karşılaşmaların Periscope üzerinden yayınlanması illegal değil.2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0