Avustralya Polisi, Mclaren ve Aston Martin Kullanacak

0
0
0
0
0
Polisle bir kovalamacaya girdiğinizde polisin altındaki aracın yüksek hızlı bir sürep otomobil olmasını istemezsiniz. Elbette; ancak Avustralya’nın New South Wales bölgesindeki polisler kabusunuzu gerçekleştirmek üzere.
Bir adet Aston Martin Vanquish Volante ve McLaren 6505’i filosuna dahil eden New South Wales Polis Departmanı, bu otomobilleri yerel bir galeriden aldı ve araçların benzin masrafları dışında tüm harcamaları bu galerinin sponsorluğu tarafından karşılanacak. (bu araçların en büyük masrafı benzin değil mi zaten, neyin sponsorluğu bu?)

Üzerlerinde polis departmanının ikonik mavi ve beyaz desenlerini taşıyan bu araçlardan sarı olan McLaren 450 bin Avustralya Doları değerindeyken gümüş gri Aston Martin 500 bin Avustralya Doları ediyor.
Neyse ki; Avustralyalı kaçakları, Sydney sokaklarında hız yaparken kovalamak yerine çok daha farklı bir amaç için alınmış olan bu otomobiller, Polis Mirası adındaki br derneğe bağış toplamak ve görev başındaki, emekli olmuş ya da vazifesini yaparken şehit olmuş olan polis memurlarına, kısacası polislik görevine karşı bir bilinç oluşturmak için kampanya dahilinde alınmış.

12 Eylül’de filoya katılan araçlar, ayrıca 2015 yılında Avustralya Polis Departmanı’na alınan ilk kadın memurun da 100üncü yılının kutlandığı etkinlikler adına departmana dahil edildi.

Polis Mirası adındaki dernek, ihtiyaç durumunda olan emekli polis memurlarına ve ailelerine yardım etmek amacıyla kurulmuş ve bağışlarla ayakta duran bir dernek. Bu derneğe yardımcı olmak adına birkaç hafta boyunca şehrin sokaklarında dolaşarak adeta gövde gösterisi yapacak olan bu süper otomobillerin de bağış miktarında ve bilinç yaratma konusunda etkili olacağı düşünülüyor.
Araçların ışık ve siren sistemleri ile donatılmadığını dile getiren bir polis sözcüsü, ayrıca araçların kadın memurlar tarafından sürüleceğini de ifade etti.Görevlerini yerine getirdikten sonra sahibi olan galeriye iade edilecek olan araçlar son gösterilerini de Bathurst 1000 isimli 1000 kilometrelik bir yarışta gerçekleştirecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0