'Bayrak Asan Dayı' Kim? Hikayesi Ne?

0
0
0
0
0
Sonunda internet aleminin 'bayrakçı dayısı'nın kimliği ortaya çıktı! İşte o efsane fotoğrafın arkasındaki hikaye.
Bu abiyi artık bilmeyeniniz, görmeyeniniz, hatta herhangi bir şeyde kullanmayanınız yoktur diye düşünüyoruz. ''As bayrakları as'' lafının tam olarak karşılığı olan ve sosyal medyanın artık demirbaşlarından sayılan 'bayrak asan dayı' kim?

Sadece ülkemizde değil, -9gag de sağolsun- artık dünya çapında bir üne kavuşan ve Eyfel Kulesi'nden Game of Thrones'a varana dek pek çok fantastik yerde karşımıza çıkan bu dayının ismi Salih Tahtalıoğlu.Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yaşayan Salih Dayı, üç sene önce Gezi olayları döneminde elinde bayrağı ile o meşhur balkona çıktı. Ancak ne Salih Dayı, ne de onu fotoğraflayanlar, muhtemelen işin bu boyutlara geleceğini düşünmüyordu.Sonrasında sosyal medyada adeta photoshop patlamasına maruz kalan Salih Dayı, bir anda ünlü oldu.

Sosyal medyada dönen muhabbetleri ve kendi fotoğrafı kullanılarak yapılan paylaşımları çocukları aracılığıyla takip eden Salih Dayı, ortaya çıkan akımdan oldukça memnun. Hatta Salih Dayı baya baya işe kendini kaptırmış ve şu sıralarda önce Avrupa'ya, sonrasında da dünyaya açılmanın haklı gururunu yaşamakta. Fakat bu güzel hikayede de, hepsinde olduğu gibi küçük bir olumsuz kısım var; o da, Salih Dayı'nın 25 yaşından bu yana behçet hastası olması.
 

Bu sebeple kendisi hakkında yapılan photoshopları, ya da yazılan yazıları pek de sağlıklı bir şekilde göremeyen Salih Dayı, buna rağmen sosyal medyanın kralı olmaya devam edecek. Bu arada o meşhur balkonun korkulukları, yeniden yapılmak için yıkılmış. Yani aynı mekanda bu tarz bir fotoğraf artık olamaz....
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0