BBC'den Netflix'e Rakip Geliyor: Britflix

0
0
0
0
0
Netflix'a İngiltere'den sağlam bir rakip geliyor. Dünyanın en köklü yayın kuruluşlarından BBC, Britflix ile Netflix'e rakip olacak.
Bir süre önce ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde kullanıma sunulan Amerika meşeli medya sağlayıcısı Netflix'in kendi vatanında birkaç rakibi var. Ancak şimdi bu rakiplere bir yenisi de İngiltere'nin köklü yayın kuruluşu BBC'den geliyor.

Bir süre önce iPlayer üzerinden online yayın hayatına başlayan BBC, şimdi ise çok daha kapsamlı bir iş için kollarını sıvadı. Bugün konuyla alakalı yayınlanan bir makaleye göre BBC, çeşitli ek abonelik hizmetleri ile yeni bir yayın yöntemi üzerinde çalışmakta. Hali hazırlda kendi kirala/izle sistemi iPlayer'ı barındıran BBC, bu sistemin üzerinden Netflix tarzında yeni bir medya sağlayıcı sunacak. Britflix adı ile geleceği söylenen bu yeni sistem, sadece BBC'ye özel içerikleri değil, ayrıca ITV, NBCUniversal ve bazı Birleşik Krallık menşeli firmaların da işlerini barındıracak.

Tabii Britflix'in suınacakları sadece bunlar ile sınırlı olmayacak. İlk etapta gerekli kullanıcı sayısına ve popülerliğe ulaşana kadar BBC, ITV, NBCUniversal ve benzeri anlaşmalı firmaların işlerini seyirciye sunacak olan Britflix, sonrasında tıpkı Netflix'in yaptığı gibi kendi orjinal serilerini de üretecek.Henüz sistem BBC tarafından resmi olarak duyurulmuş değil ancak gerekli bilgilendirme kısa süre içerisinde gerçekleşecektir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0