Bill Gates'in Tweetine Yapılacak Her Retweet'te 10 Dolar Bağış!

2
0
0
0
0
Sosyal medyada fazlasıyla rastladığımız bağış üzerine dolandırıcılığa karşı açılan #RedNoseDay etiketi ile Bill Gates, her retweet'e 10 Dolar bağış verecek.
Özellikle Facebook olmak üzere bağış toplama bahanesiyle birçok saçma sapan paylaşımlar görüyoruz. Özellikle anne babalarımız gibi sosyal medyayı pek bilmeyen kişiler tarafından ilgi gören bu durumlarda kötü halde gözüken hastalıklı bir çocuğun resmi servis edilerek "Facebook her beğeni için 5, her paylaşım için 10 Dolar para veriyor" gibi kandırmalar ile sayfanın hiti yükseltilmekte.

İnsanların vicdanı ile oynayarak alınan destek sonrasında Ayşe İçin Yardım adındaki sayfanın daha sonradan satılarak Ankara Escort olarak değiştiğini fazlan görmüşsünüzdür. İşte tam bu duruma dikkat çekmek için #RedNoseDay etiketi ile çaışma başlatan Twitter, birçok ünlü ismin de desteğini alarak çocuklar için yardım kampanyası düzenliyor.Bu bağlamda teknoloji sektörünün en bilinen isimlerinden olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, bu kampanyaya kendisi de katıldı. Buradan görebiliceğiniz Bill Gates'in tweetini #RedNose4Kids etiketi ile RT eden ya da tweet atan her kişi için 10 Dolar'lık bağış yapacağını açıklayan Gates, hem sosyal medya üzerinden bilinçlendirme hem de yardım etmiş olacak.

Red Nose ise çocuklar için her türlü yardımı yapan, sokakta yaşayan çocuklara güvenli bir kalacak yer, yemek sağlayan, yani her türlü yardıma muhtaç olan çocuklara yardım sağlayan bir kuruluş olarak dikkat çekiyor. Bu kampanya ile de toplanan tüm gelir direkt olarak bu yardım kuruluşuna aktarılacak. Tabii ki her Twitter hesabı olan kişinin buna destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0