Bir İki Yıla Facebook’un İçeriği Çok Değişecek

0
0
0
0
0
Facebook, yaptığı son güncellemelerle video konusunda da ciddi adımlar attığını gösteriyor ki; Reklam Bölümü Takım Lideri Ted Zagat, videonun önümüzdek yıllarda da trend olacağını ve içerik konusunda başı çekeceğini söylüyor.
Video içeriklerin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Reklam Bölümü Takım Lideri Ted Zagat, Facebook’un da bir iki yıl içinde büyük bir bölümünün videodan ibaret oalcağını söylerken videonun yükselişinin ardından bir sonraki büyük adımın ve geleceğin trendinin de sanal gerçeklik olacağını vurguluyor.

Facebook 2013 yılında video içerik desteklemeye başlamış, videoları otomatik oynatma seçeneği getirmiş ve kendi oynatıcısını entegre ederek video konusunda şimdiye kadar ciddi adımlar attı ki; YouTube ile bu alanda çok ciddi bir rekabet içinde olan Facebook’un bu çabaları Nisan ayında yapılan duyuruya göre meyvesini vermiş ve dünyanın en büyük sosyal ağı, günde 4 milyar video izlenme sayısına erişmişti.
Büyük bir başarı olarak görebileceğimiz bu noktaya kadar da kendi yayıncı araçlarını hizmete geçirmeden önce reklam kanalları ve yayındıları sürekli destekleyerek video içeriklere daha fazla ağırlık vereceğini gösteren Facebook, önümüzdeki bir iki yıl içinde insanların bu siteyi nasıl kullanacağını ön görme konusunda da başarılı bir varsayım yapıyor diyebiliriz.

Bu gelişme ayrıca ana trafik kaynağı Facebook olan medya kanallarının eğer alternatifleri yoksa yeni bir kaynak bulması gerekeceği anlamına geliyor.

Bir taraftan Facebook’un ve diğerlerinin hamleleri beklenirken bir taraftan da Facebook, geçtiğimiz hafta gazete ve haber sayfalarına yeni video yayın uygulamasına adapte olmaları için test yayınları yaptırmaya başladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0