• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Bursa Nilüfer Belediyesi’nden Süper Çalışma: Çevir Pedalı, Dolsun Şarjlar

Bursa Nilüfer Belediyesi’nden Süper Çalışma: Çevir Pedalı, Dolsun Şarjlar

0
0
0
0
0
Bursa Nilüfer Belediyesi, kondisyon bisikletlerine yerleştirdiği sistemle pedal çeviren kişilerin telefonlarını şarj etmesini sağlıyor.
Yoldan çevirdiğin birisine ‘sağlıklı bir yaşam için hareket etmemiz gerekiyor, kendiniz için 15 dakika boyunda şu kondisyon bisikletine biner misin?’ desen, anketörleri elinin tersiyle geri çeviren artist üniversiteli tiki hatun hareketiyle karşılaşırsın. Ama söz konusu durum %3 kalan telefonun şarjı için olduğunda muhtemelen olaylar tam tersi yönde gelişir. (böyle acayip bi’ milletiz)

Bursa Nilüfer Belediyesi baktı ki ‘vatandaşların spor yapacağı yok, bari böyle bir yol izleyelim’ diyerek ülkedeki en yararlı projelerden bir tanesini başlattı. Halk Evi binasının hemen önüne yerleştirilen kondisyon bisikletlerine binen insanlar bir yandan spor yaparken bir yandan da telefonlarını şarj ediyor. "Çevirdikçe pedalı dolsun şarjlar, rahatlasın kafalar, parlasın imajlar" sloganıyla projeyi başlayan Nilüfer ilçesinde birçok bisiklet yarışması da organize ediliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0