• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Bir Hacker, Kadına Ait Webcam'den Çektiği Özel Fotoğrafları Kadının Facebook Hesabına Gönderdi!

Bir Hacker, Kadına Ait Webcam'den Çektiği Özel Fotoğrafları Kadının Facebook Hesabına Gönderdi!

1
1
1
0
0
Hesabı büyük ihtimalle sahte olan Mahmoud Abdo isimli bir kişi, Chelsea Clark isimli kadına ait bilgisayarın web kamerasından çektiği görüntüleri aynı kadına ait Facebook hesabına gönderdi.
Evde kimsenin olmadığı zamanlarda hepimiz çok rahat giyiniriz. Kendiniz için sıradan fakat dışarıdan birisi için evdeki haliniz çok özel olabilir. Şimdi şöyle bir şey olduğunu düşünün; evdeki özel halinize ait fotoğraflara sahip bir kişi bu fotoğrafları Facebook hesabınıza atıyor ve altına da ‘ne kadar şirin bir çift’ yazıyor. Nasıl hissederdiniz? 27 yaşındaki Chelsea Clark isimli kadının başına bu anlattığımız örneğe benzer bir olay geldi.

Sevgilisiyle birlikte yaşayan Chelsea Clark, Facebook hesabına tanımadığı bir kişiden sevgilisiyle birlikte çekilmiş özel fotoğraflarının olduğu bir mesaj alıyor. Gördükleri karşısında şok olan kadın hemen polisi arıyor fakat şaşırdığı başka bir detay daha var: Kadın gizlilik ayarlarını arkadaşı olmayan kimseden mesaj almayacak şekilde ayarlamıştı. Yani bu kişiden aldığı mesajı görebilmesi için arkadaş olmaları gerekiyordu. Fotoğrafı aldığı kişinin profiline bakan Chelsea Clark, fotoğrafları almadan birkaç dakika önce kişiyle arkadaş olduğunu görmüş. İyice karmaşık olan durumlar, polisin gelmesiyle Chelsea Clark’i biraz daha sinirlendirmiş. Toronto polisi, bu tarz suçlarla ilgili yapabilecekleri çok fazla bir şey olmadığını ve bu kişinin engellenmesi halinde bir daha iletişime geçmemesini beklemelerini önermiş. (dalga geçmenin yabancı versiyonu)Mısır - Kahire’de olduğu anlaşılan Mahmoud Abdo isimli hackerın Spammer and Hackers isimli gruba ait olduğu görülmüş. Olayın muhtemelen bir webcam ve Facebook hesap hacklenmesi olma ihtimali üzerinde duruluyor. Yani Mahmoud Abdo, Chelsea Clark’ın hesabını hackleyip önce kadının hesabından kendisini eklemiş, mesajın görülme problemini kaldırdıktan sonra da fotoğrafları göndermiş. (şimdi bu kadın hayatı boyunca her şeyden işkillenmesin de ne yapsın)

Sonuç olarak bu tarz olaylar hepimizin başına gelebilir. Eğer webcam’iniz hacklenirse bu tarz fotoğraf hatta videolar sizin de başınızı ağrıtabilir. Bu tarz olayların yaşanmış olduğuna dair daha önceki duyumlardan yola çıkarak dizüstü bilgisayarımı kullanmadığım müddetçe sürekli kapalı tutuyorum. Siz de bu şekilde ya da farklı yollar deneyerek (biraz araştırmak gerekiyor) önleminizi alabilirsiniz.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0