Çinlilerden Yeni Akım: Dizleri iPhone ile Ölçme!

0
0
0
0
0
Çinli kadınlar iPhone kullanarak dizlerini ölçüyorlar ve bunu bir zayıflık kanıtı olarak görüyorlar.
Eğer günde birkaç saatinizi internette geçiriyorsanız (hangimiz geçirmiyor bilmiyorum) o zaman Japonların, Korelilerin ve Çinlilerin başlattığı ilginç akımlara kesinlikle denk gelmişsinizdir. Genellikle animelerle bağlantılı olan bu akımlara, zayıflığın kanıtı olarak görülen yeni bir akım katıldı: iPhone ile diz ölçme.

Bu yeni akımda yapılan şey, tam olarak isimden anladığınız şeyle aynı. iPhone'unu alan Çinli kadınlar bacaklarını birleştiriyorlar ve akıllı telefonu birleşen dizlerinin üzerine koyup fotoğraf çekiyorlar. Eğer çekilen fotoğrafta diz kapaklarından ikisi de görünmüyorsa o zaman fotoğrafı çektiren kişi bu akıma göre "zayıf/fit" sayılıyor. 1 Nisan tarihinde doruklarına ulaşan bu akımın bir şakadan ibaret olduğunu düşünenler de olmuş fakat maalesef en az diğer akımlar kadar saçma ve tamamen gerçek.

iPhone ile diz ölçme akımında uyulması gereken başlıca kurallar var. Bunlardan ilki ve en önemlisi, kullandığınız telefonun iPhone 6 olması. 4.7 inch ekran boyutuna sahip olan iPhone 6'nın dikey uzunluğu yaklaşık 14 cm, yatay uzunluğu ise yaklaşık 7 cm. Yani 100 cm karelik bir alana iki diz kapağının da sığması gerekiyor. Bunu yapabilmek için gerçekten zayıf olmanız gerektiğini söyleyebilirim (benim dizlerim 6 inch'lik Zenfone 6'ya bile sığmadı sad).
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0