• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Coca Cola'dan Sosyal Mesajlı Kutu: Etiketler Kutular İçindir İnsanlar İçin Değil

Coca Cola'dan Sosyal Mesajlı Kutu: Etiketler Kutular İçindir İnsanlar İçin Değil

0
0
0
0
0
Coca Cola'dan Sosyal Mesajlı Kutu: Etiketler Kutular İçindir İnsanlar İçin Değil
Dünya’nın en büyük içecek üreticilerinden biri olan Coca Cola, Amerika’da gerçekleştirdiği ilginç reklam kampanyalarından sonra Orta Doğu’da da sıra dışı ve adından söz ettirecek bir kampanyaya imza attı.
Ramazan ayı için Orta Doğu’da satılan kutu kolalardan logo ve diğer tüm yazıları silen Coca Cola, sadece kutunun üzerine “etiketler kutular içindir, insanlar için değil” yazarak insanların ayrımcılık ve ötekileştirme fikirlerinden uzaklaştırmaya, ön yargıları yıkmaya teşvik ediyor.

Arap Yarımadası için hazırlanmış olan ve aşağıda izleyebileceğiniz reklam filmi, birbirini tanımayan rastgele seçilmiş bir grup insanın karanlık bir odada sohbet etmesi ile başlıyor.

Birbirlerini tanıtan ve konuştukça karşısındaki kişiyi tanımaya çalışanlar bir süre sohbet ettikten sonra ortak noktalarından yola çıkarak yakınlaşıyorlar.

Işıklar açıldığında birbirlerini ilk kez gören insanlar ise karşılarındakileri hayretle karşılıyorlar. Yüzü ve vücudu dövme dolu bir adam, bir iş adamı, tekerlekli sandalyede oturan biri ve kandura (Arabistan’da giyilen beyaz tülden kıyafet) giymiş iki kişi ile karşılaşan kişiler sonrasında sandalyelerinin altına yerleştirilmiş olan kola kutuları ve üzerindeki yazı ile karşılaşınca meselenin ne olduğunu anlıyor ve hak vererek kendilerine yöneltilen soruları cevaplıyorlar.

(Biz de burada yok efendim İsrail malıdır almayın, aldığınız her Coca Cola, bomba olarak size dönüyor falan gibi garip haberlerle ortalığı velveleye veriyoruz.)
 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0