Çocuğunu Facebook Sayesinde Mutlu Eden Anne

1
0
0
0
0
Otistik ve epilepsi hastası oğlunun doğum gününde mutlu olabilmesi için annesi çareyi Facebook’ta buldu.

Otistik ve epilepsi hastası oğlunun doğum gününde mutlu olabilmesi için annesi çareyi Facebook’ta buldu.

Haberimizin devamında da göreceğiniz üzere sosyal medya bazen gayet olumlu sonuçlar verebiliyor ve insan ilişkilerini kuvvetlendirebiliyor. 

Florida’da yaşayan ufaklığın adı Glenn Buratti. Henüz 6 yaşında fakat otizm başlangıcı ve epilepsi rahatsızlığı var. Annesi, Glenn’in doğum günü için sınıfından 16 çocuğu çağırarak bir doğum günü partisi planlamak istedi. Fakat kimse gelmedi…Anne Ashlee Buratti’nin yaşadıkları yer Osceola’nın yerel bir Facebook sayfasında paylaşmış olduğu bir mesaj vardı: “Belki söylenmek için çok saçma bir konu gibi gelebilir ama oğlum için çok üzülüyorum.. 6. doğum günü partisi için sınıfındaki herkesi davet ettik, bir çocuk bile gelmedi..

Annenin mesajı yayınlamasından sonra, bölgeden 15 çocuk ve ailesi, Glenn’lerin evine geldi. Yalnız gelen sadece onlar değildi.Facebook grubunda yer alan itfaiyeciler ve polis memurları da, doğum günü çocuğunun evine gitmekteydi.Aynı zamanda elleri de boş değildi.Osceola polisleri ve itfaiyecileri, Glenn’e göstermiş oldukları ilgi ve sevgi ile ona harika bir doğum günü yaşattılar.Glenn’in babası ise Facebook’ta paylaştığı bir mesajda “Eminim bu kadar çok polisi ve itfaiyeciyi gören komşular, pencerelerinden gizlice bakmışlardır.” ifadelerini belirtiyor.Bunun yanı sıra, yerel polis ve itfaiyecilerin de Glenn için böyle bi şey yapmalarının harika olduğunu dile getiriyor.Glenn için yapılan sürprizler öylesine büyüktü ki, kasabanın şerifi Glenn için bir helikopter bile ayarlamıştı.Görüldüğü üzere bazen internet, sosyal medya doğru kullanılmasıyla güzel amaçlar içerebiliyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0