Çocuk Kandırmak Ne Kadar Kolay Sosyal Deneyi

0
0
0
0
0
Çocuk Kandırmak Ne Kadar Kolay Sosyal Deneyi
Geçtiğimiz ay bir deney ile sosyal medya üzerinden çocukları kandırıp onları kaçırmanın ya da onlara zarar vermenin ne kadar kolay olduğunu gösteren deneyi bu sefer de erkek çocukları üzerinde uyguladılar ve sonuç değişmedi.

Rastgele bir kızla sohbet ettiklerini sanan erkek çocuklar, 24 saat kadar kısa bir süredir tanıdıkları kızın evine davet ediliyor ve tereddüt etmeden eve giden çocuklar, büyük bir sürpriz ile karşılaşıp konuştukları kişinin fake bir hesap olduğunu öğreniyor.

Bu noktada çocuğun karşısına da anne veya babası çıkarak bu olayın kendisine ders olması gerektiği, yabancılarla konuşmaması ve iletişime geçmemesi konusunda kendisini daha önce uyarmış olmasına rağmen dinlemediği için başına çok büyük bela açabileceğini, kendisini bu sabah son kez görmüş olabileceğini ve bu eğer bir canlandırma olmasa başına çok kötü şeyler gelebileceğini söylüyor.

Aralarından birinin, bir önceki videoyu izlemiş olmasına rağmen bu davranışı gerçekleştirmesi, bazı çocukların hala dersini almadığı noktasında bizi endişelendirse de bu gibi çalışmalarla sosyal medyanın tehlikeli bir yer de olabileceğini vurgulamak ve bu videoları paylaşıp mümkün olduğunca geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak son derece önemli.

Aşağıdaki videoda Coby Persin ve ekibinin son deneyini izleyebilirsiniz; bu bağlantıya tıklayarak da bir önceki deney olan kız çocukları kaçırmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlayan videoyu izleyebilir hatta çevrenizle paylaşıp bilinçlenmelerine yardımcı olabilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0