Twitter'ın Gerçek Zamanlı Arama ve Filtreleme Aracı:Curator

0
0
0
0
0
Twitter medya şirketlerine özel Curator hizmeti ile medya şirketlerinin Twitter üzerinden haberleri ve videoları ile alakalı anlık takip yapmalarını kolaylaştıracak.

Bildiğiniz gibi sosyal medya, özellikle medya şirketleri için bir üs haline aldı. Gerek haberlerde, gerekse programlarda kullandıkları etiketler ile (hashtag) TT olmaya çalışarak sosyal medyada duyurulmak isterler.

Artık ülkemizde de neredeyse her kanalda karşımıza çıkan program, dizi, haberlerde kullanılan Twitter etiketleri ile program hakkındaki görüşlerimizi, tepkilerimizi ve sorularımızı iletebilmelteyiz.Bunun tüm dünyada yapılması nedeniyle bir kolaylık için yeni araç üreten Twitter, Curator adını verdiği sistem ile medya şirketlerinin bu etkinliklerini anlık olarak takip edebilmesini, bu etiketlerini de embed kodları ile sitelerine gömebilmesini sağlayacak.

Sadece medya şirketlerine açılan bu özelliği kullanabilmek için bu adres üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. 1-2 iş günü içinde geri dönüş yapılacağı belirtilen başvurular sonucunda aşağıda gördüğünüz panel kullanıma açılacak.Filtreleme özelliğiyle de spesifik aramalarını yapabileceğiniz panelde konu ile alakalı resim, video ve vine videoları gibi Twitter medya öğelerini de rahatça bulabilmenizi sağlayacak.

Özellikle canlı programlarda belirlenen etiketler ile gelen cevapları rahat bir kontrol sağlayan bu araç yeni Periscope adlı canlı yayın uygulaması ile de uyumlu kullanılabileceği belirtilmiş.

Özelliğin size açılması sonrasında curator.twitter.com adresinden bu araca ulaşabileceksiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0