• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Facebook Dibe Çökse ve Çok Alakasız Birine Satılsa Geleceği Nasıl Olur?

Facebook Dibe Çökse ve Çok Alakasız Birine Satılsa Geleceği Nasıl Olur?

1
0
0
0
0
Daniel Kolitz, Facebook’un geleceğine dair bir hikaye uydurup sonrasında yaşanacakları tasarladığı bir internet sitesi kurguladı.
Bir sabah uyandığınızda ortada Facebook diye bir sosyal ağın kalmadığını düşünün. O zamana kadar paylaştığınız çoğu şey silinip gitmiş. Bütün arkadaşlarınız, kaydetmeyi unuttuğunuz fotoğraflarınız, beğeneyim de ‘’rez’’ kalsın dediğiniz yüzlerce içerik bir günde uçup gidiyor. Düşünmesi bile oldukça kötü değil mi?

Tam o sırada biri çıkıyor ve yok olmuş bir platformu küllerinden tekrar yakmaya çalışıyor. İçerisine amaçsız reklamlar koyuyor, tüm paylaşımları boş ve anlamsız bir şekilde ayarlıyor. Paylaşımların başlıklarını sanki dünyanın sırrını verir gibi ancak içeriklerini çöp yuvasına çeviriyor. Kısacası sosyal ağı yeniden diriltmek için her şeyi yapıyor. Bu kurgudan yola çıkan Daniel Kolitz, ‘’The Data Drive’’ adındaki internet sitesinde, bazı meşhur internet sitelerini ‘’böyle olsa nasıl olurdu’’ temeline oturtarak başarılı işlere imza atıyor. Başarılı kurgucunun yayımladığı işlerin çoğu gerçekten oldukça etkileyici ve kurguladığı sosyal medya platformlarının çoğu eleştiri oklarının hedefinden kurtulamıyor. Buraya tıklayarak Facebook’un kurgusal geleceğine tanıklık edebilirsiniz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0