​Davul Çalan, Mani Söyleyen Ramazan Drone'u!

0
0
0
0
0
​Davul Çalan, Mani Söyleyen Ramazan Drone'u!
Gelişen teknoloji kendini Ramazan ayında da gösterdi. Artık Ramazan davulcularının oldukça zorlu, bileği bükülmez bir rakibi var.
Sürekli üstüne basa basa söylüyoruz ya ''teknolojinin gelişimi farklı işlerin de yavaş yavaş tarih olmasına sebep oluyor'' diye, işte bu haberimiz de tam olarak bu duruma örnek gösterebileceğimiz bir haber.

İstanbul Eyüp'te yerli bir firma tarafından patenti alınan SingoDrone adlı drone, Ramazan ayı boyunca insanlara hizmet edecek. Üzerinde bulunan ses sistemi ve tek batarya ile 15 dakikalık uçuş süresine sahip olan drone, Eyüp Sultan Meydanı'ndan havalanacak ve insanları hem davul çalarak, hem de önceden yüklenen maniler ile sahura kaldıracak.
 
Eyüp Sultan Meydanı'nda deneme uçuşu gerçekleştiren drone'a büyük ilgi gösteren vatandaşlar, davulcuların bazen geç kaldığını, drone'ların ise bu duruma hem güzel bir çözüm olabileceğini hem de gelişen teknolojiye ayak uydurma bakımından daha renkli bir görüntü sunacağını söylemekte.

Tabii bu 'Ramazan drone'u' olayı şu an için sadece Eyüp'te geçerli. Ancak önümüzdeki süreçte pek çok belediyenin de benzer yenilikler getirmesi pek de süpriz olmaz. Yani uzun lafın kısası; bylece yılların Ramazan davulcuları da mesleklerini teknolojiye kaptırmaya başlamış oldu
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0