Dikkat Edin: Facebook Hesabınız Kapanabilir

1
0
0
0
0
Dikkat Edin: Facebook Hesabınız Kapanabilir
​Facebook, son zamanlarda kullanıcıların hiçte hoşuna gitmeyecek bir iş yapıyor. Orijinal isim ve soy isimleri kullanmayan kullanıcıların hesapları hiçbir uyarı gelmeden engelleniyor.
Facebook, son zamanlarda kullanıcıların hiçte hoşuna gitmeyecek bir iş yapıyor. Orijinal isim ve soy isimleri kullanmayan kullanıcıların hesapları hiçbir uyarı gelmeden engelleniyor.

Hesabınız engellendikten sonra karşınıza İngilizce olarak Türkçe karşılığında şöyle bir mesaj geliyor: “Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz”.

Hesabın geri verilmesi için de kullanıcının kimliği, sürücü belgesi ya da pasaportunuzun fotoğrafının çekilip gönderilmesi talep ediliyor. 

Facebook, kimlik bilgilerinin güvende olduğunu açıklıyor olsa da şirketin bu sert tutumu, kullanıcıları rahatsız etmiyor değil. Üstelik engellenen kullanıcı, kimliğinin fotoğrafını çekip yollasa bile geri dönüş alamayabiliyor. Kullanıcının kimliğinin öğrenilmesi için illa kimlik fotokopisinin istenmesi size de mantıksız gelmedi mi? O zaman telefon numaralarımız ne işe yarıyor, ya da hesabın bağlı olduğu e-posta? Facebook’un bu kadar da hayatımızın bir parçası olması beni artık ciddi şekilde korkutmaya başladı.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0