Durex'ten ''Condom'' Emojisi!

0
0
0
0
0
Prezervatif üreticisi Durex'ten oldukça ilginç bir hamle geldi.
Mobil cihazların elimiz ayağımız olması ile birlikte hayatımıza giren ve zaten kopmuş olan iletişim bağımızı iyice basite indirgeyen emojiler, son zamanlarda ciddi şekilde popüler durumuda. Öyle ki geçtiğimiz günlerde koskoca Oxford Sözlükleri bile yılın kelimesi olarak gülmekten/mutluluktan ağlayan emojiyi seçmişti (şaka değil).

Şu sıralar sosyal medyanın devlerinin çoğunda, ya da telefonlarımızın kendi sistemlerinde envai çeşit emoji seçeneği bulunmakta ve bunların sayısı gün geçtikçe artış göstermekte. Hatta şimdi de son zamanlarda ''emoji uygulaması'' diye bir akım başladı. Sevdiğiniz ikonlaşmış karakterleri, objeleri falan emojiye dönüştüren uygulamalar...Yani kısacası bir emojidir almış başını gidiyor. Şimdi ise bu emojilere bir yenisi daha, sosyal medyada oluşturduğu içerikler ile sık sık dikkat çeken prezervatif üretici firma Durex'ten gelebilir. Milyonlarca insanın hayatını tehdit eden ve henüz bir tedavisi olmayan HIV virüsü ve sonucunda oluşan AIDS hastalığına dikkat çekmek isteyen Durex ''condom emojisi''ni duyurdu.

1 Aralık Dünya AIDS Günü kapsamında bir çalışma başlatan Durex, güvenli seks ile alakalı hiçbir emojinin olmayışından dert yanmış ve ilk adımı atan olmak istemiş. Bu bağlamda ''resmi condom emojisi''ni duyuran Durex, #CondomEmoji hashtag'i ile sosyal medyada kullanıcıların desteğini bekliyor. Amaç, bu emojiyi resmi olarak mobil cihaz sektörüne sokmak.
 

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0